iphone-13-renk-teknosafari

Apple, bu akşam gerçekleştirdiği etkinlik ile birlikte yeni iPhone 13 serisini tanıttı. iPhone 13 Türkiye fiyatı ve özellikleri resmi olarak paylaşıldı.

iPhone 13 serisi, daha iPhone 12 serisinin çıkışı ile birlikte konuşulmaya başlamıştı. Telefon serisi tanıtılmadan önce birçok iddia ve sızıntı bilgi, belirli aralıklarla gündeme geldi.

Apple, bugün itibari ile iPhone 13 serisini duyurdu. iPhone 13 serisi, dört üyeye sahip olacak. iPhone 13 serisinin en dikkat çeken özelliği ise daha uzun batarya ömrü oldu. Apple, telefonların 1.5 ila 2.5 saat daha uzun kullanım ömrüne sahip olacağını belirtti.

iPhone 13 serisi, daha büyük ekran ile birlikte gelecek. Ayrıca telefonun ekran kasa oranı %20 küçüldü. Kamera çıkıntıları ise daha kalın bir hal aldı. Bunların yanında iPhone 13 serisi, daha küçük çentik ile birlikte gelecek. Önceki seride bulunan çentiklere göre yeni seri, %20 daha küçük çentiğe sahip olacak.

Apple, geçtiğimiz günlerde şarj girişinin olmayacağı konusu ile gündeme gelmişti. Bugün yapılan lansman ile birlikte şirket, böyle bir durumun olmayacağını göstermiş oldu. iPhone 13 serisi, önceki serilerde olduğu gibi Lightning port üzerinden şarj olacak.

iPhone 13 ekran özellikleri

iphone-13-ozellikleri-fiyati-teknosafari

iPhone 13 mini ve standart modelleri, 60 Hz ekran tazeleme hızına sahip olacak. Pro ve Pro Max modelleri ise 120 Hz yenileme hızı ile birlikte gelecek.

Bunların yanında iPhone 13 Pro ve Pro Max modelleri, düşük güç yönetimi ile çalışan 120 Hz LTPO OLED ekranlar ile tanıtıldı. Bilindiği üzere Samsung, Mayıs 2021’den bu yana Apple için LTPO OLED ekran üretiyordu.

Ayrıca iPhone 13 serisi, esnek ekran yenileme hızı ile birlikte gelecek. Yeni akıllı telefon serisinin ekranı, 10 Hz ile 120 Hz arasında değişiklik gösterebilecek. Kullanıcılar oyun oynarken 120 Hz, bir metin okurken 10 Hz yenileme hızı görüntüleyecek. Bu sayede telefonlar, çok daha fazla enerji tasarrufu yapabilecek.

iPhone 13 serisi fiyat listesi:

  • iPhone 13 mini: 11 bin TL
  • iPhone 13: 12 bin TL
  • iPhone 13 Pro: 16 bin TL
  • iPhone 13 Pro Max: 18 bin TL

İlginizi Çekebilir:

Apple Etkinliği ile Paylaşılan Her Şey

Apple, Pegasus Yazılımı için Önemli Bir Güncelleme Yayınladı: iOS 14.8

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz