Disney CEO’su Bob Iger yaptığı açıklamada Disney+ için toplam 10 Marvel dizisi geleceği söyledi. Gelecek on dizinin de Marvel sinema evrenine hizmet edeceğinin altını çizen Iger, aynı zamanda bazı dizilerin yayın tarihleri hakkında da bilgi verdi. 

Disney’in yeni dijital yayın platformu Disney+ için Wald Disney şirketinin çatısı altında bulunan bütün içeriklerin yayınlanacağını ve yeni içerikler üretileceği söylemişti. İlk olarak Star Wars evreninde geçen The Mandalorian dizisi ile dikkatleri üzerine çeken ve beğenileri toplayan Disney+ şimdi de yeni Marvel dizilerini yayınlamaya hazırlanıyor. Super Bowl devre arasında gösterilen kısa tanıtım filmi ile şu an çekimleri devam eden 3 Marvel dizisinden kısa görüntüler gösterilmişti.  

Disney CEO’su Bob Iger yaptığı açıklamada şu an çekimleri devam eden Falcon & Winter Soldier dizisi için sona geldiklerini ve Ağustos 2020 tarihinde Disney+ üzerinden yayınlayacaklarını söyledi. WandaVision dizisinde ise çekimlerin devam ettiğini ama onun da Aralık 2020’de yayınlanacağını söyleyen Bob IgerLoki dizisinin ise 2021 yılının başında yayınlanacağını ekledi. 

Çekimleri devam eden 3 dizi dışında What IfShe-HulkHawkeye, Moon Knight ve MsMarvel dizileri için çalıştıklarını söyledi. Çekilmesi planlanan bu dizilere ek olarak, 2 dizinin üzerinde daha çalışıldığını ama şu an bu dizilerin isimlerinin gizli olduğunu söyledi. 

Marvel sinema evreni 10 yılını tamamlamışken yeni başladıkları dönemi sinema filmlerine ek olarak dizilerle bolca desteklemek istiyor. Daha ülkemize gelmemiş olan Disney+ın ne zaman geleceğini merakla bekliyoruz.  

Disney+’ın yeni Star Wars dizisi Obi-Wan Kenobi süresiz olarak ertelendi