oldboy filminin yönetmeni iphone 13 pro ile film çekti

Apple’ın iPhone kameralarının profesyonel kameralar kadar güçlü olduğunu göstermek için yaptığı hamle ile Oldboy filminin yönetmeni iPhone 13 Pro ile film çekti.

Apple, birkaç nesildir iPhone’ların kamera yeteneklerini göz önüne sermek için iPhone’larını profesyonel kalitede videolar çekmek için kullanıyor. Şirket, son reklam kampanyası için ünlü bir Koreli film yönetmeni Park Chan-wook’u ile anlaştı. Bilmeyenler için Park Chan-Wook, 2003 Kore yapımı Oldboy(İhtiyar Delikanlı) filminin arkasındaki adam.

Ancak Apple’ın filmi sadece 20 dakikalık kısa bir film.  Adı ise “Life is But a Dream(Hayat yalnızca bir rüya)”. Film tamamen iPhone 13 Pro ile çekilmiş bir dövüş sanatları fantezi filmi ve YouTube’da ücretsiz olarak yayınlandı.

Apple ayrıca, bir kamera arkası videosu da yayınladı. Çekimler esnasında daha iyi stabilizasyon elde etmek için Park ve ekibinin iPhone 13 Pro’ları gimballerde kullandığı da görünüyor. Ayrıca tabi ki Oldboy filminin yönetmeni Park Chan-wook ve ekibi, daha dramatik ve daha profesyonel bir görünüm için ana konunun arkasındaki arka planı yapay olarak bulanıklaştıran iPhone’un Sinematik Mod’undan da bahsediyor.

Tekno Safari YouTube kanalı için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

ASUS Republic of Gamers’den Fusion II serisi oyuncu kulaklıkları

Küresel yarı iletken satışları 550 milyar doları geçti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz