Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Teknoloji devi Apple’ın, iPhone 14 Pro ile dünyaya tanıttığı Dynamic Island özelliğinin başka cihazlarda da kullanılabileceği iddia edildi. Hatta söz konusu iddialara göre tvOS ve watchOS dışındaki tüm işletim sistemlerinde Dynamic Island özelliğini görebiliriz.
Ünlü Amerikan şirketi Apple’ın iPhone 14 Pro ve Pro Max akıllı telefonları ile bizi tanıştırmış olduğu Dynamic Island, çeşitli uygulamalardan gelen ya da telefonun kendi bildirimlerini görüntüleyebilmesi için yapılmış olan özel bir tasarım olarak tanımlanabilir. Delikli ekran ile birleşmiş olan özellik, bildirime göre genişleyebiliyor ve hatta şekil dahi değiştirebiliyor. Şimdi ise iddia edildiğine göre iPhone 14 Pro ile tanıdığımız Dynamic Island özelliğini artık başka cihazlarda da görebiliriz. İşte detaylar!

Dynamic Island Başka Cihazlarda da Olabilir

Geçtiğimiz yıl iPhone 14 serisinin Pro modelleri ile Dynamic Island özelliğini bizlerle tanıştıran Apple, bu yepyeni özellik sayesinde kullanıcılardan oldukça büyük bir beğeni toplamıştı. Cihazda bildirimlerden müzik kontrollerine kadar birçok kullanışlı fonksiyona sahip olan Dynamic Island özelliği, ayrıca iPhone’lara yepyeni bir kimlik ve farklılık da kazandırmıştı. Şimdi ise iPhone 15 serisinde elbette görmeye devam edeceğimiz Dynamic Island hakkında bazı önemli iddialar ortaya atılmaya başlanmış durumda. Atılan bu iddialara göre Apple, Dynamic Island özelliğini gelecekte iPad ve Mac de ve hatta birden fazla cihaza getirmek istiyor.

tvOS ve watchOS Dışında Tüm İşletim Sistemlerinde Görebiliriz

“@analyst941” isimli bir Twitter kullanıcısının sahibi olduğu bir iddiaya göre, Apple tvOS ve watchOS dışında tüm işletim sistemlerine Dynamic Island’ı getirmek istiyor. Hatta bu özelliğin iki üç yıl içinde Mac’e “yeni bir menü çubuğu” olarak geleceği dahi söyleniyor. Diğer yandan özelliğin gerçek bir delik gerektirmeyeceğini ve bazı cihazlarda bunun tamamen sanal olacağını da ekliyor. Aslında bu söylentiler zaten bir süredir vardı. Konuşulanları hatırlamak gerekirse, FaceID için gerekli şeylerin ekranın altına gideceği ve “sanal Dynamic Island”ı görebileceğimiz ifade ediliyordu. Ve eğer bu söylentiler doğruysa, Apple’ın birkaç yıl içinde bu çok işlevli özelliği birden fazla cihaza getirmesi de mümkün olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz