Ay'a Gitseniz Yanınıza Ne Alırdınız

2024 yılında gerçekleştireceği ‘Artemis’ göreviyle Ay’a yeniden insan götürmeyi planlayan NASA, resmi internet sitesi üzerinden “NASA Soruyor: Ay’a Gitseniz Yanınıza Ne Alırdınız?” başlığıyla yeni bir yazı yayınladı. Dünyaca ünlü uzay ajansı; yayınladığı yazıda, takipçilerini Ay’a götürecekleri çantaya neler koymak istediklerini ‘#NASAMoonKit’ etiketi ile sosyal medya hesaplarından paylaşmaya davet etti.  

NASA, 2024 yılında Ay’a yeniden insan götürmeyi planladığı ‘Artemis’ görevi kapsamında yeni bir sosyal medya kampanyası başlattı. Dünyaca ünlü uzay ajansı, kısa bir süre önce resmi internet sitesi üzerinden “NASA Soruyor: Ay’a Gitseniz Yanınıza Ne Alırdınız?” başlığıyla yeni bir yazı yayınladı. Yazıya 2024 yılındaki ‘Artemis’ görevine dikkat çekerek başlayan ajans, takipçilerini sosyal medya hesaplarından Ay’a götürecekleri çantaya neler koymak istediklerini ‘#NASAMoonKit’ etiketi ile paylaşmaya davet etti.  

Söz konusu paylaşımın; InstagramTwitter ya da Facebook üzerinden yapılabileceği belirtildi. Dünyaca ünlü uzay ajansı ayrıca, gönderinin bir fotoğraf ya da video paylaşımı olabileceğine işaret etti. Öte yandan NASA, Ay’a götürülecek ekipmanlarla ilgili tercihte bulunacak takipçilere iki farklı seçenek sundu. Ay’da bile konfor ve özgürlüğünden vazgeçmek istemeyen kişilerin, çantaya istedikleri her şeyi alabilecekleri dile getirildi.  

Expert Mode’ olarak tanımlanan uzman modu kapsamında kampanyaya katılacak kişilerin ise gerçek bir NASA astronotu gibi yanlarına 12.7×20.3×5.1 cm boyutlarında bir çanta alabilecekleri belirtildi. Bu nedenle; bu kişilerin, çanta boyutlarını düşünerek tercihte bulunmaları istendi.  

NASA yetkilisi Bettina Inclan, Ay’a uçuş için yapılacak tercihleri görmekten heyecan duyduklarını belirtti

Ay'a Uçuş

NASA yetkililerinden Bettina Inclan ise konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Washington’daki Genel Merkez’in İletişim Yöneticisi olan Inclan, açıklamasında insanların Ay’a uçuş için çantalarına neler alacaklarını görmekten heyecan duyduklarını ifade etti. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

NASA, Salda Gölü ve Jezero Krateri’nin Benzerliğine Dikkat Çektiği Bir Paylaşım Yaptı

NASA, 30 Temmuz’da Gerçekleşecek Mars Görevi İçin Animasyonlu Bir Video Yayınladı 

NASA, Yüze Dokununca Titreşimle Uyaran Bir Kolye Tasarladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz