CES 2020’de JBL’den dikkatleri üzerine çeken kablosuz kulaklık tanıtıldı. Şirket, Airpods ‘dan farklı olarak kullanıcılara birçok farklı renk imkanı sunuyor. İşte yeni tanıtılan JBL kablosuz kulaklığın özellikleri

JBL tarafından sunulan ve AirPods’a rakip olan model TUNE 220TWS olarak adlandırılıyor. Tıpkı AirPods’ta olduğu gibi bu kulaklıkta şarj kutusu ile birlikte geliyor ancak AirPods’tan farklı olarak birçok farklı renk seçeneğiyle gelen kulaklık, çok şık görünüyor. Tek şarjla 3 saat, hazneyle beraber 16 saat pil ömrü sunan modelin fiyatı 100 Amerikan doları olarak belirlendi. Olası dezavantajı ise bu modelin yerleşik bir sanal asistanı desteklememesi. Bununla birlikte sporculara yönelik 150 dolarlık LIVE300TWS modeli de duyuruldu. Kulak içi yapısıyla suya dayanıklı ve normal kullanımda 4 saat, şarj kutusuyla birlikte 14 saat pil ömrü sunuyor.

LIVE 300TWS’in özellikleri:

JBL 220TWS wireless charging case

LIVE 300TWS modeli 220TWS‘ten bir adım öne çıkarak IPX5 su geçirmezlik sertifikasına sahip. Google Asistan ve Amazon Alexa‘nın da kullanılabildiği bu kulaklık ayrıca TalkThru özelliğini de barındırıyor. Bu özellik sayesinde kulaklıklar kulağınızdayken biriyle konuşmak zorunda kalırsanız ses seviyesini düşürebilir ve zorlanmadan iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca AmbientAware modu ile birlikte çevreden gelen seslerden de haberdar olabilirsiniz.

Bu modeller ne zaman satışa sunulacak?

220TWS ve 300TWS diğer JBL modelleri gibi kaliteli bir ses ve dayanıklılık sunuyor. Şimdilik her iki modelde de aktif gürültü engelleme özelliği olmasa da bu fiyat aralığında o özellikler için henüz erken. Her iki modelde bahar aylarında satışa çıkacak.

JBL’den ışıkla şarj olabilen kablosuz kulaklık

Anker SoundCore Life Q10 bluetooth kulaklık inceleme