Makine Hatıraları: Uzay Galaxy S21

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kısa bir süre önce dijital bir sergiye sponsor olacağını duyurdu. Bu kapsamda, Refik Anadol’un 19 Mart–25 Nisan tarihleri arasında Pilevneli Dolapdere’de gerçekleşecek olan “Makine Hatıraları: Uzay” sergisinin, Samsung Galaxy S21 serisi katkılarıyla sanatseverlerle buluşacağı ifade edildi.  

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kısa bir süre önce teknoloji ve sanat arasında köprü olma misyonu çerçevesinde dijital bir sergiye sponsor olacağını duyurdu. Aktarılan detaylara göre; Refik Anadol’un daha önce sergilenmemiş olan son dönem çalışmalarının yer alacağı “Makine Hatıraları: Uzay” sergisi,  19 Mart-25 Nisan tarihleri arasında Samsung Galaxy S21 serisi katkılarıyla ziyaretçileriyle buluşacak. Sergide sanatseverler, makinelerin hatıraları üzerine sanal bir yolculuğa çıkacak. Etkinlik ayrıca, İstanbul’da bugüne kadar gerçekleşecek en büyük sergi olacak. Sergi, Pazar günü hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak izlenebilecek. COVID-19 tedbirleri dolayısıyla hafta sonu kısıtlamalarında değişiklik olması durumunda ise çalışmalar, Pazartesi hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.  

“Hatıralar” ve “Düşler” başlıklı iki bölümden oluşan sergide Refik Anadol, yapay zekadan yararlanarak verileri işleyip büyüleyici görsel materyallere dönüştürüyor.  Anadol, diğer çalışmalarında olduğu gibi bu sergisinde de verilerle hikâye anlatıyor. Serginin, makinelerin hatıraları üzerinden astronomik araştırmaların insanlık tarihindeki yerini gözler önüne seren ve uzayla ilgili büyük veri kümelerine ışık tutan yeni bir kavramsal çerçeve sunduğu ifade ediliyor. Sergide, şimdiye kadar bir sanat eserinde kullanılan en büyük uzay temalı veri kümesinden yararlanılıyor. Etkinlik; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin özel desteğiyle Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, İBB iştiraklerinden ‘Kültür AŞ’ ve Samsung Galaxy S21 serisi ana sponsorluğunda hayata geçiyor.  

Samsung’un Galaxy S21 serisi, yüksek kalite video ve fotoğraf kareleri yakalamayı vadediyor 

Galaxy S21 Serisi

Paylaşılan diğer detaylara göre; Samsung’un Galaxy S21 serisi, göz alıcı ve ikonik tasarımıyla her düzeyde kullanıcıya hitap ediyor. Profesyonel düzeyde bir kameraya sahip olduğu ifade edilen seri, Samsung’un en son teknoloji güç ve performans özellikleriyle de donatılması sayesinde sinema kalitesinde videolar ve yüksek çözünürlükte fotoğraf kareleri yakalayabiliyor. Geliştirilmiş ‘8K Videodan Fotoğraf’ özelliğiyle 8K videolardan yüksek çözünürlüklü fotoğraf kareleri yakalanmasını sağlayan cihazlar, yapay zekâ destekli kameralarıyla da yaratıcı çekimler yapılmasına olanak sağlıyor. ‘Samsung Galaxy S21 Ultra’ ile kullanıcılar ayrıca, ‘S  Pen’ deneyiminden de yararlanabiliyor. Son teknolojiye sahip parlak, akıllı ekranları ve yüksek performanslarıyla Samsung Galaxy S21 serisinin, üretkenlik ve yaratıcılığı bir adım öteye taşıdığı dile getiriliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G Sahneye Çıktı  

Samsung Galaxy S21 Canlı Görüntülendi

‘Samsung Galaxy S21 Ultra’nın, ‘S Pen’ Desteği ile Geleceği Doğrulandı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz