Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden birisi olan iPhone’un yeni modellerinin kamera dizaynına ilişkin bazı iddialar ortaya çıktı. Buna göre iPhone 15 ile iPhone 15 Pro modellerinde bulunan kameraların aynı olacakları söyleniyor.
Son zamanlarda Amerikalı teknoloji devi Apple hakkındaki haberler artmaya devam ediyor. Son olarak iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinin kameralarına ilişkin ortaya çıkan bazı iddialar, modellerin iPhone 14 Pro ailesinden bile daha iyi performansa sahip olacağını gösteriyor. Modellerde kullanılacak kamera sisteminin aynı olması beklenirken diğer yandan modellerin üretim sürecinin de gecikebileceği düşünülüyor. Bunun nedeni ise kullanıcıların daha iyi bir ıık yakalamalarını sağlayacak olan sensör sistemi. İşte detaylar!

Son Bilgiler Kamera Sistemi ile İlgili

iPhone 14 serisinin ardından iPhone 15 serisinin giderek yaklaşıyor olmasından dolayı gün geçtikçe daha fazla sızıntı ortaya çıkıyor. Eylül ayı itibariyle tanıtımının yapılacağı beklene seri için ortaya atılan iddialardan birisi de kamera sistemleri hakkında oldu. Amerikalı teknoloji devi Apple’ın piyasaya sürmesi beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te bulunan ana arka kamerasının aynısını kullanacağı öğrenildi. Bu durumun ise aslında Apple analistleri için biraz kafa karıştırıcı olduğu söylenebilir. Çünkü, markanın özellikle son birkaç yıldır baz modeller ile Pro modeller arasındaki farkı açmaya çalıştığı oldukça net bir şekilde görülüyor. Ama iPhone 15 ailesinin aynı kamera kurulumuna sahip olacak olmaları bu durumun oldukça dışında değerlendiriliyor.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus Üretimleri Gecikmeye Uğrayabilir

Apple’ın iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde 48 MP çözünürlük sunan bir arka kamera kullanacağı iddia ediliyor. Söz konusu iddianın sahibi ise Hong Kong merkezli yatırım şirketi Haitong International bünyesinde çalışmalarını sürdüren Analist Jeff Pu. Jeff Pu’ya göre ayrıca kamera sensörü de öncekilerden daha gelişmiş olacak. Fakat kullanıcının daha fazla ışık yakalayabilmesine yardımcı olacak olan bu sensör sistemi nedeniyle iPhone 15 ve iPhone 15 Plus üretimlerinde gecikmenin oluşacağı da Jeff Pu’nun iddiaları arasında. Son olarak tüm bu iddiaların ne kadarının gerçek olup olmadığı ise Eylül ayındaki Apple etkinliğinde ortaya çıkacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz