Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Çağın yeni trendi katlanabilir telefon modellerine bir yenisi de OnePlus’tan geliyor.
Barcelona’da yapılan Mobil Dünya Kongresinde bir önemli açıklama da OnePlus’dan geldi. Samsung’un diğer bazı büyük markaların ardından OnePlus da katlanabilir telefon furyasına uydu ve bu kararını resmen duyurdu. Aylardır dolaşan söylentilerden sonra firma MWC 2023’te düzenlemiş olduğu bir etkinlikte cihazın tanıtımına ilişkin önemli bilgiler verdi. Marka, katlanabilir telefon modelini bu yılın ikinci yarısında çıkaracağını duyurdu. İşte detaylar!

Tam Tarih Belli Değil

Son zamanların popüler tarzlarından birisi olan katlanabilir telefon modelleri konusunda bir atak da Oneplus’tan geldi. Bu konuda aylardır devam eden söylentiler sonunda bir açıklığa kavuştu. Daha önceki söylentilere göre firmanın yeni modelini bu yılın son çeyreğinde duyuracağı konuşuluyordu. Ancak firma, 2023 yılının ikinci yarısında katlanabilir telefon modelini tanıtacağını açıkladı. Birçok büyük marka tarafından üretilmeye başlanan katlanabilir telefon modellerine ülkemizde de oldukça geniş bir portföyü olan OnePlus’ın eklenmesi, Türkiye pazarındaki kullanıcılar açısından da sevindirici bir haber. Bu yılın ikinci yarısında çıkış yapacak olan telefon ile ilgili henüz daha detaylı bir bilgi yok. Hatta telefonun tam olarak çıkacağı tarihe ilişkin de somut bir bilgi verilmedi.

Tasarım Oppo’ya Benzeyebilir

Çinli teknoloji devinin başkanı Kinder Liu konu hakkında yapmış olduğu bir açıklamada; “İlk katlanabilir telefonumuz, OnePlus imzalı hızlı ve sorunsuz bir deneyime sahip olacak” ifadelerini kullandı. Kinder Liu, telefonun tam çıkış tarihi hakkında bilgi vermese de bugünkü duyuru itibariyle düşünüldüğünde telefonun eylül ayı gibi çıkması bekleniyor. Telefon hakkında gerek teknik gerekse de çıkış tarihi konusunda herhangi bir bilgi yok. Ancak söz konusu cihazın OnePlus’ı sektörde daha da iddialı hale getireceği beklenen bir durum. Diğer yandan kimi söylentilere göre, kardeş şirket Oppo’nun tasarımına benzer bir tasarımla karşılaşabiliriz. Hatta Digital Chat Station’dan elde edilen sızıntılara göre OnePlus’ın katlanabilir telefonunda Oppo Find N2’den çok daha iyi bir ekran bulunabilir. Ama tabii ki tüm bu detaylara ilişkin en net bilgilere önümüzdeki aylarda cihazın piyasaya çıkması ile birlikte ulaşabileceğiz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz