Okuma Süresi
2 dakika
Yapay zeka destekli Bing için önemli bir kullanım kolaylığı geliyor. Bing artık görev çubuğuna ekleniyor.
Microsoft geçtiğimiz haftalarda ChatGPT’yi arama motoru Bing’e getirerek kullanıcıların daha gelişmiş bir arama yapmalarına olanak sağlamıştı. Ardından kullanım için daha önceden de açıklandığı gibi bekleme listesine kayıt yapmak ve Bing’in ön izlemesine katılmak gerekiyor. Tüm bu aşamaları yerine getiren kullanıcıların kulanım kolaylığı içinse Microsoft’tan yeni bir haber daha geldi. Bing artık görev çubuğuna eklenerek daha pratik bir şekilde hizmet verecek. İşte detaylar!

Merakla Bekleniyor

Çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca Windows 11 kullanıcısı tarafından kullanılması beklenen Bing, şimdi de görev çubuğuna ekleniyor. Yapay zekâ destekli Bing’i kullanabilmek içinse öncelikle yeni Bing’in ön izlemesine katılmış olmak gerekiyor. Son dönemlerin çok konuşulan sohbet botu ChatGPT’yi Bing’e getiren Microsoft, Windows kullanıcılarına çok daha gelişmiş bir deneyim sunmayı hedefliyor. Bing hakkında şirket tarafından yapılan son duyuruya göre ise Windows 11 için oldukça önemli bir güncelleme yayınlanmış durumda. OpenAI’ın ChatGPT’de görmüş olduğumuz teknolojisine dayanan bu güncelleme Bing’in daha kolay bir şekilde kullanılmasını da kapsıyor.

Bing Artık Görev Çubuğunda Olacak

Microsoft tarafından yapılan yeni güncelleme ile birlikte yapay zeka destekli Bing, direkt olarak görev çubuğuna eklenerek kullanıcıların kolayca ulaşılabilmeleri sağlanacak. Konu hakkında Microsoft yetkilileri tarafından yapılan bir açıklamada da bilgi verilerek, “Arama kutusu, her ay yarım milyardan fazla kullanıcısıyla Windows’ta en çok kullanılan özelliklerden biridir. Şimdi de yapay zekâ destekli Bing ile aradığınız cevapları her zamankinden daha hızlı bir şekilde bulabileceksiniz.” denildi. Ancak bu yenilikten maalesef herkes yararlanamayacak. Bing’in görev çubuğunda olmasını isteyen kullanıcıların öncelikle yeni Bing’in ön izlemesine katılmaları gerekiyor.

Hakaret Ettiği de Unutulmadı

Çok yakın bir zamanda yüz milyonlarca Windows 11 kullanıcısının birer Bing kullanıcısı olacağını ifade eden Microsoft yetkilileri, Bing’in daha şimdiden 1 milyondan fazla kişi tarafından denendiğini açıkladılar. İleride nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz elbette. Ama yapay zeka destekli Bing için olumlu olduğu kadar olumsuz yorumların olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Bing’in hakaret ettiğini ya da aşırı egolu ve tehditkar olduğunu söyleyen kullanıcılar da yok değil.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz