amazon müşteri memnuniyeti
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Müşteri memnuniyeti çalışmalarıyla adından sık sık söz ettiren Amazon bu kez Ekşi Sözlük’te gündem oldu. Bir müşterisinin aylar önce satın aldığı ürünün korsan olduğunu tespit ederek durumu müşterisine bildiren ve para iadesi yapan Amazon kullanıcılardan takdir topladı

amazon.com.tr’den 3-4 ay önce numaratör alan bir kişiye, markanın “üçüncü taraf bir satıcıdan satın aldığınız ürünün sticker master ürün olmayabileceği duyumunu aldık. Ürünü kullanmayın. Size para iadenizi gerçekleştiriyoruz” yönünde attığı mail ekşi sözlükte yoğun yoruma neden oldu.  “27 ocak 2022 amazon.com.tr mumnuniyeti” başlığı ile açılan entry’ye“ binden fazla yorum gelirken, 35 sayfa yazışma gerçekleşti. Entry’i amazon.tr adlı instagram hesabına taşıyan amazon.com.tr“bugün kullağımız çok çınladı” yorumuyla yazışmaları verdi. Ekşi sözlükteki mesajlarda  “Türkiye’yi İsveç’e çeviren  marka”, “dünya böyle markalar hatrına dönüyor” yorumları yer alırken, kullanıcılar amazon.com.tr alışverişlerindeki memnuniyeti sıraladı.

Korsan Ürüne Ücret İadesi 

amazın müşteri memnuniyeti

Bir Ekşi Sözlük yazarı, aylar önce Amazon’dan bir numaratör aldığını ve bu ürüne ilişkin amazon tarafından kendisine gönderilen e-mail’i paylaştı. Gönderisinde “Hep rezalet başlığı mı açacağız. iyi işler yapan firmalar için memnuniyet başlıkları açılması gerektiğini düşünenlerdenim. buradan 3-4 ay önce numaratör almıştım. arabaların önüne konulanlardan. bu gece şöyle bir mail aldım.” diyerek amazon’dan kendisine ulaşan maili paylaştı.

Mailde kullanıcıyı uyaran Amazon, ürünün orijinal olmadığını belirterek kullanıcıyı ürünü kullanmaması konusunda uyaran Amazon kullanıcıya ücret iadesi yapılacağını iletti. Sahte ürünlere sıfır tolerans vurgusu yapan şirket, ilgili ürünü satan satıcının mağazasının da kapatıldığını belirtti.

“Amazon’da birinci önceliğimiz müşterilerimizin bize olan güvenidir, sizlere en geniş ve özgün ürün çeşitlerini, hızlı teslimat seçeneklerini ve en düşük fiyatları sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Amazon mağazlarında güvenle alışveriş yapmaya devam etmeniz için gösterdiğimiz hassasiyet kapsamında belirtmek isteriz ki üçüncü taraf bir satıcıdan satın aldığınız ürünün orijinal bir sticker master ürünü olmayabileceğini öğrendik. bu durumun neden olabileceği rahatsızlıklar için sizden özür dileriz.

bu ürüne hala sahipseniz, ürünü kullanmayı bırakmanızı ve atmanızı öneririz. ürünü iade etmeniz gerekmez. orijinal ödeme yönteminize 24.78 tl tutarında iade gerçekleştirdik. iadeler sipariş sırasında kullanılan ödeme yöntemine yapılır ve tamamlanması genellikle 3-5 iş günü kadar sürer.

bu ürünü bir başkası için satın aldıysanız lütfen bu kişiyi bilgilendirin ve ürünü atmaları gerektiğini bildirin.

amazon sahte ürünlere tolerans göstermez. bu yaşanan durum sonucunda, ürünün tedarikçisine karşı harekete geçtik ve amazon mağazalarında ürün satışı yapma olanağını elinden aldık. ürünün yenisini satın almak isterseniz mağazamızdaki orijinal ürünlere göz atabilirsiniz.

sabrınız ve anlayışınız için teşekkürler. en yakın zamanda tekrar görüşmek dileğiyle.

amazon müşterisi olduğunuz için teşekkür ederiz

Amazon’un korsan ürüne yönelik attığı adım sözlük yazarlarından birçok olumlu mesaj aldı ve beğeni topladı.

İlginizi Çekebilir 

E-ticarette hızlı teslimat yükselişi devam ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz