Sony ’nin 2018’den beri çıkarmadığı Xperia Compact serisine yeni modeller ekleyeceği ortaya çıktı. Sony’nin üst düzey kompakt telefonunun Apple’ın iPhone 12 mini’si ile rekabet edeceği söyleniyor. 

Japonya merkezli teknoloji üreticisi Sony, geçmiş yıllarda piyasaya sürdüğü ve başarı yakaladığı Xperia Compact serisine yeniden can verecek. Son olarak 2018 yılında tüketicilerin beğenisine sunduğu Xperia Compact serisinin bu sene yeniden piyasaya sürüleceği ve rekabeti artıracağı iddia ediliyor. 

Özellikle akıllı telefon sektöründe yaptığı sızıntılarla adından söz ettiren Steve Hemmerstoffer yaptığı yeni bir paylaşımla iPhone 12 mini ile rekabeti artıracağı düşünülen yeni Xperia Compact serisinin tasarım görsellerini gözler önüne serdi. 

Xperia Compact iPhone 12 mini ‘den biraz daha büyük olacak

Sony’nin verdiği aranın ardından yeniden piyasaya süreceği yeni akıllı telefon, 140 x 68.9 x 8.9 mm ölçüleriyle gelecek. Günümüz akıllı telefonlarından oldukça küçük boyutlara sahip olsa da yeni Sony Xperia Compact, hem Apple’ın iPhone 12 mini’sinden hem de Xperia XZ2 Compact’tan büyük olacak. 

Sony’nin yeni akıllı telefonunun 5,5 inç boyutunda ince çerçeveli ve çentikli bir ekranla gelecek. Tasarım detaylarına bakıldığında yeni cihazın daha çok orta-üst segmente yerleşmesi bekleniyor. 

Cihazın paylaşılan görsellerine bakıldığında, Xperia 5 ve Xperia 1 II’nin tasarım çizgilerini bu modelde yer alacağı görülüyor. Yan tarafında bir parmak izi okuyucusunun bulunacağı cihazın ayrıca; ses açma-kapama ve bir adet de fotoğraf düğmesi bulunacak.

Sony, yeni kompakt telefonunda bu dönemde pek de görmediğimiz 3.5 mm’lik kulaklık girişine de yer verecek. Bu bağlamda kablolu kulaklık kullananları sevindireceğe benziyor. Bunun dışında alt tarafta ise USB-C girişi ve çift bir hoparlörün yerleştirildiği fark ediliyor.

Arka tarafında ikili bir kamera kurulumunun bulunacağı yeni Xperia Compact’in ana kamerası 13 MP’de kullanıcı karşısına çıkacak. Cihazın ikincil kamerasının özellikleri ise henüz bilinmiyor. Kurulumda bir de flaş yer alacak. Ön tarafta çentikli bir alana konumlandıran selfie kamerası ise 8 MP’lik bir çözünürlük sunacak. 

Cihazın işlemcisi, bataryası ve diğer özellikleri ile ilgili bir bilgi ise henüz bulunmuyor. İlerleyen dönemlerde gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Sony, ‘Drone’ Pazarındaki İlk Ürünü ‘AirPeak’i Tanıttı! 

Sony, Bilişsel Zekayla Desteklenen Yeni Bravia XR TV ’lerini Tanıttı

iPhone 12 Mini PUBG ve batarya performansı nasıl?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz