samsung-teknosafari

Samsung, pandemi sürecinde gerilemeye başlayan şirketlerin aksine, 2021 yılının dördüncü çeyreğinde rekor seviyede gelir elde etmeyi başardı.

2 yılı aşkın süredir devam eden pandemi süreci, birçok şirketin gerilemesine sebep oldu. Ancak elektronik ve teknoloji şirketleri, insanların eve kapanması ile daha fazla satış yapmaya başladı. Özellikle tablet sektörü, durma noktasına gelmişken yeniden hareketlenme yaşadı.

Bununla birlikte Samsung, 2021 yılının dördüncü çeyreğinde rekor seviyede gelir elde etmeyi başardı. Bunun sebebi ise akıllı telefon ya da tablet modelleri değil, yonga seti talebinin yoğunluğu oldu. Yonga krizi, tüm teknoloji sektöründe sert bir şekilde devam ederken, Samsung da yonga üreten şirketlerden birisi. Özellikle NAND ve DRAM siparişleri, son dönemde daha da artış gösterdi.

Ayrıca Samsung, 2022 yılı için de beklenen gelir raporlarını yayınladı. Beklenti raporuna göre şirket, dördüncü çeyrekte yaklaşık 64 milyar dolar gelir bekliyor. Bu da yıl bazında şirketin gelirlerinin %20 artması anlamına geliyor.

Bunların yanında faaliyet karı ise 11.38 milyar dolar olarak bekleniyor. Bu da %40 oranında bir artış demek. Geçtiğimiz dönemlerde çalışanlara dağıtılan ikramiyeler, mobil departmanın pazarlama giderleri ve yeni ekran panellerinin üretimi, büyük bir masraf kalemi oluşturdu.

İlginizi Çekebilir:

GeForce Now kütüphanesi 8 yeni oyun ile genişliyor

Asus, RTX 3050 serisi ekran kartlarını duyurdu

Samsung Galaxy S21 FE 5G fiyatı belli oldu

Google, yeni Android özelliklerini duyurdu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz