lg tone free fn4 inceleme
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

LG’nin Meridian ile geliştirdiği TWS kulaklığı neler sunuyor? Özellikleri neler? Alınır mı? Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası LG Tone Free FN4 inceleme yazımızda.

LG markası söz konusu TV ve ev sinema sistemleri olduğunda oldukça bilinen ve tercih edilen bir marka ama kulaklıkları ülkemizde pek bilinmiyor. LG Tone Free FN4 inceleme yazımızda LG’nin FN4 TWS kulaklığının özelliklerini teknosafari.net okurları için derliyoruz. Ayrıca kulaklığı daha önce Tekno Safari YouTube kanalında LG Tone Free FN4 inceleme videosunda da masaya yatırmıştık. LG Tone Free FN4 inceleme yazımızı okuduktan sonra Tekno Safari YouTube kanalında LG Tone Free FN4 inceleme videomuzu izlemeyi unutmayın!

LG Tone Free FN4 tasarım

lg tone free fn4 tasarım

FN serisi LG’nin ergonomisi ile de çok iddialı olduğu bir kulaklık serisi. Seri içerisinde şimdilik 3 kulaklık yer alıyor ve kulaklıklar aynı tasarımı paylaşıyor. Bu tasarımın ergonomi konusundaki iddialarını taşıyabildiğini söylememiz gerek. Kulaklık yapısı gereği kulağa iyi uyum sağlıyor. Sililkonlar, bazı kulaklıklardan daha fazla kulak içerisine ilerliyor. Bu durum bazılarını rahatsız edebilir ancak pasif ses yalıtımı konusunda çok büyük destek sağlıyor.

Ürünün şarj kutusu mat plastikten imal edilmiş ve yuvarlak bir yapıda. Bize gelen siyah rengi neredeyse deniz kenarlarında bulunan taşları andırıyor. Kulaklıkların kendisi ise parlak plastikten imal edilmiş. Kulaklıkların her biri 7-8 gram civarındayken kutuyla beraber toplam ağırlık yaklaşık 54 gram olarak belirtilmiş. Kulaklıklarda kullanılan silikonlar hipoalerjenik malzemeden üretilmiş ve medikal olarak uyumluluk sertifikasına da sahip. Kulaklıkların kendisi parlak olsa da dış taraflarındaki dokunmatik alanlar mat plastik olarak tercih edilmiş. Ayrıca LG, Tone Free FN4’ün suya dayanıklılığını IPX4 sertifikası ile belirtiyor.

Kulaklıkların her biri 55mAh, kutu ise 390mAh kapasiteli bataryalara sahip. Bu bataryalar ile kulaklıklar 5-6 saat civarında kullanım süresi sunarken kutu 18 saatlik bir ek süre sunuyor. Kulaklıkların her biri 0-100 şarjını 1 saatte tamamlarken kutu için bu süre 2 saat olarak belirtilmiş. Güzel tarafı ise 5 dakikalık bir şarj ile 1 saatlik kullanım ömrü elde etmenin mümkün olması.

LG Tone Free FN4 tasarım anlamında hem işlevsel hem şık hem de ergonomik. Biraz ağır ve kulak yolu içerisinde ilerleyen yapısı herkese uymasa da bizim genel olarak beğendiğimiz bir kulaklık oldu.

LG Tone Free FN4 ses kalitesilg tone free fn4 ses kalitesi

Tone Free FN4, Android 6 ve üzeri cihazlarla hızlıca eşleştirme imkanı sunan Google Fast Pair’i destekliyor. Bluetooth’un 5 sürümüne sahip kulaklık AAC ve SBC kodeklerini destekliyor. Ayrıca kulaklık LG’nin ses partneri Meridian ile birlikte geliştirildiği için Meridian Lossles Packing (Kayıpsız Paketleme) özelliğine de sahip.

LG kulaklığı kontrol edebilmek için LG Tone Free adında bir uygulama da sunuyor. Bu uygulama üzerinden kulaklığın ekolayzer ayarları yapılabiliyor. Ayrıca kulaklıklara yüksek miktarda ses göndererek kulaklıkları bulmaya yardımcı bir özellik de uygulamaya entegre edilmiş. Uygulaması sade ve şık tasarlamış. Tüm özellikleri uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor. Dokunma kontrolleri de özelleştirilebiliyor. Ayrıca kulaklık normalde kulak algılıyor olmasına rağmen uygulamadan bu ayarı kapatıp açabiliyorsunuz.

Kulaklıklar kısmen ağır olmasına rağmen içlerindeki sürücüler küçük. 6mm boyutundaki bu sürücüler ses performansı olarak bizi şaşırttı. Bunda kulaklığın çok iyi bir pasif gürültü yalıtımı olması ve kulağa iyi oturması da etkili. Ancak tabi ki yine de küçük sürücülerin karakteristik özelliği olan ses derinliği eksikliği burada da biraz dikkat çekiyor. Ekolayzer ayarları içerisinde yer alan Meridian özel ayarıyla daha geniş bir sahne elde etmek mümkün. Kulaklıkların bası ve tizi gayet dengeli ve tatmin edici. LG Tone Free ses kalitesi anlamında hemen hemen herkesi memnun edebilecek seviyede.

Hep pasif gürültü engellemeden bahsettik, çünkü bu modelde aktif gürültü engelleme bulunmuyor. Ancak yine de LG şeffaf mod sunuyor. Böylece ihtiyacınız olduğunda çevrenizdekilerden daha haberdar olabiliyorsunuz. Kulaklıkarın üzerinde ikişer mikrofon yer alıyor bu mikrofonlar çağrı esnasında daha iyi ve arka plan gürültüsünden arındırılmış bir sunulmasını sağlıyor.

LG Tone Free FN4 alınır mı?

Tone Free serisinin en uygun fiyatlı modeli olarak ülkemizde 800 TL civarında fiyatlarla satılan LG Tone Free FN4 alınır mı? Fiyat bandı yükseldikçe daha özellikli modeller bulunabiliyor ancak yine de FN4 alternatifler arasında kendisine yer bulmayı hak ediyor. Daha fazla alternatif için aşağıdaki kulaklık önerileri videomuzu izleyebilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Hava Saldırısı Uyarıları Özelliği Ukrayna’daki Android Kullanıcıları İçin Sunuldu

Yeni Tarayıcı Eklentisiyle WhatApp Web Daha Güvenli Olacak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz