yeni tarayıcı eklentisiyle whatsapp web daha güvenli olacak

WhatsApp geniştirilen yeni tarayıcı eklentisiyle WhatsApp Web ‘i daha güvenli hale getirmeyi amaçlıyor. Detaylar haberimizde.

WhatsApp’ın geliştirici ekibi, yakın zamanda eşzamanlı çoklu cihaz desteğini beta erişime açmıştı. Ekip şimdi de yeni bir tarayıcı uzantısı duyurdu. Eklentinin adı Kod Doğrulama (Code Verify) ve tek amacı WhatsApp’ın web sürümünün yeterince güvenli olmasını ve uçtan uca şifrelemenin güvenliğinin ihlal edilmemesini sağlamak.

WhatsApp, çoklu cihaz desteğini başlattıktan sonra artan sayıda WhatsApp web girişi gözlemlendiğini belirtiyor. Web uygulaması doğal olarak saldırılara karşı daha az dirençli. Bu sebeple Kod Doğrulama, Windows, iOS veya Android’deki yerel bir uygulamayla aynı düzeyde güvenlik sağlamak adına tarayıcılara eklenecek. Yeni tarayıcı eklentisiyle WhatsApp Web daha güvenli hale gelecek.

kod doğrulama cloudflare

Tarayıcı uzantısının kendisi oldukça basit. Eklentinin tek işlevi, sunulan karma kodu (Hash Code), güvenilir ve güvenli olan Cloudflare’a yüklenenle karşılaştırmak. Her şey yolundaysa, dahili telefon görüşmelerinize devam etmeniz için Kod Doğrulama size yeşil ışık veriyor.

Çoklu Cihaz Programı

WhatsApp’ın çoklu cihaz desteği getireceği yaz aylarından beri konuşuluyordu. Nihayet  geçtiğimiz haftalarda beta sürümü ile kullanıcılara çoklu cihaz desteği sunuldu. Çoklu cihaz desteği ile 1 telefon ve 4 ek cihaza kadar toplamda 5 cihazda oturum açabiliyor, bu oturumlarda WhatsApp’ı kullanmak için telefonda internet bağlantısı olmasına ihtiyaç duymuyorsunuz. Tabi ki özellik beta sürümünde olduğu için bazı sıkıntıları mevcut. Ancak her geçen gün daha iyi hale de getiriliyor. Özellikle WhatsApp üzerinden satış yapan işletmelerin salgınla birlikte evden çalışılma süreçlerinde oldukça ihtiyaç duyduğu bir özellikti.

Çoklu cihaz beta programına katılmak çok kolay, Android ya da iOS cihazlarda, WhatsApp ayarlarında yer alan cihaz bağlama menüsünden doğrudan katılım yapabilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

HP’nin siber güvenlik raporu

AİFD’nin düzenlediği BIO Startup Program 2022’ye başvurular başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz