LG’nin önümüzdeki günlerde tanıtacağı amiral gemisi olarak adlandırılan en üst segmentte yer alan V60 modeline ait olduğu iddia edilen bir ekran görüntüsü ortaya çıktı. Telefonun temel özellikleri de böylece ortaya çıkmış oldu.

Akıllı telefon pazarında önemli bir pazar payına sahip olan LG, bu başarısını sadece Kore pazarında sürdürebilir durumda. Sektördeki diğer Çinli üreticilerin yıllar içerisindeki yükselişiyle birlikte güç kaybeden marka önümüzdeki günlerde tanıtacağı 5G destekli telefonlarıyla eski günlerine dönmeyi hedefliyor.

Çin’de ortaya çıkan ve kaynağı henüz belirlenmeyen SARS benzeri yeni tip corona virüsü (2019-nVoC) dünyayı tehdit ediyor. Yeni corona virüsünün hızla yayılması ve ölümcül olması, virüsle ilgili birçok soruyu da akıllara getiriyor. Tüm bunların yanı sıra Çin’de üretimi ve mağazası bulunan şirketler de önlem almayı ihmal etmiyor.

Virüs sebebiyle birçok şirket ya üretimini ya da operasyonunu durdurdu. Bu durum dünya teknoloji üretimini de etkiliyor. Son olarak Apple’ın Shenzhen kentindeki fabrikasında üretime ara verdiğini sizlere aktarmıştık. Bugüne kadar virüsü taşıdığı tespit edilen 37.592 hasta bulunuyor ve bu sebepten dolayı hayatını kaybeden 814 kişinin büyük çoğunluğu Çin’de bulunuyor.

Kongre’nin yapılacağı İspanya’da ilk vaka geçtiğimiz haftada ortaya çıktı. Virüsün bu ülkede de ortaya çıkmış olması böyle bir kararın alınmasında önemli rol oynuyor. Diğer teknoloji firmaları gibi LG de MWC 2020’de yeni akıllı telefonunu tanıtmayı planlıyordu ancak devam eden Corona virüs endişesi nedeniyle şirket katılımını iptal ettiğini duyurdu. Durum böyle olunca MWC 2020’de tanıtılması beklenen LG V60 tanıtımı da ileri bir tarihe ertelendi. Ancak ortaya çıkan bir sızıntı, telefonun bazı özelliklerini gözler önüne serdi.

LG V60 ThinQ promo leak: quad-cameras, 5000mAh battery and earphone jack

LG’nin MWC 2020’de telefonun tanıtımı sırasında göstereceği tanıtım videosundan alınmış bir ekran görüntüsü. Görselden de anlaşılabileceği üzere dörtlü kamera dizilimine sahip olan model 6.7 inç ekran boyutuna sahip. 5.000 mAh batarya kapasitesi, USB-C ve 3.5 mm jak girişiyle gelen modelin hoparlörleri telefonun altında konumlandırılmış durumda. Görselde telefonun dört mikrofonun olması da dikkat çekiyor. Ayrıca ekranın altında konumlandırılan parmak izi tarayıcısı da mevcut.

The LG V60 ThinQ will be powered by a 5000mAh battery - LG V60 ThinQ promo leak: quad-cameras, 5000mAh battery and earphone jack

LG’nin 2020 yılındaki amiral gemisi olacak telefon Snapdragon 865 yonga seti ile tanıtılabilir. Tabii ki bu iddiaların doğruluğunu ancak ilerleyen günlerde, telefonun resmi lansmanında öğrenebileceğiz.

Corona virüsü yüzünden LG ve ZTE, Mobil Dünya Kongresi 2020’ye katılmayacak

Corona virüsü nedeniyle NVIDIA, Mobil Dünya Kongresi 2020’ye katılmayacak