market-teslimat-uygulamalari-sikayet-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Market teslimat uygulamaları ile ilgili verilerini paylaşan Şikayetvar, 2021 yılının ilk 9 ayında en çok problem yaşanan konuları derledi. Paylaşılan verilere göre market teslimat uygulamaları şikayetleri, bir önceki döneme göre yüzde 357 oranında artış gösterdi.

Özellikle pandemi döneminde vatandaşlar, market alışverişini internet üzerinden eve sipariş etme alışkanlığı edindi. Bununla birlikte market teslimat uygulamaları, tüm dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de popüler bir hale geldi. Kullanıcılar, evlerinden çıkmadan kolayca tüm market ihtiyaçlarını karşılayabilirken, gün geçtikçe artan ilgi, şikayetleri de beraberinde getirdi.

Şikayetler yüzde 357 artış gösterdi

sikayetvar-market-teslimat-uygulamalari-teknsoafari

Market teslimat uygulamalarıyla ilgili veriler paylaşan Şikayetvar, 2021 yılının ilk 9 ayında gelen şikayetleri derledi. Paylaşılan bilgilere göre sektörde yer alan uygulamalar hakkında 2020 yılının ilk 9 ayında toplam 4.498 şikayet gelirken, bu sayı 2021 yılının aynı döneminde yüzde 357 artış göstererek 20 bin 505’e yükseldi.

Artan şikayet sayısı ile birlikte çözüm sayısında da artış yaşandı. Geçtiğimi yıl Şikayetvar içinde paylaşılan şikayetlerin 1.005 adedi çözüme ulaşırken, bu sene bu sayı 2.969’a yükseldi.

En çok Getir araştırıldı

getir-sikayet-teknsoafari

Şikayetvar platformu, tüketicilerin bir referans kaynağı olarak başvurduğu bir platform haline geldi. Bununlar birlikte paylaşılan verilere göre 2021 yılının ilk 9 ayında, market teslimat uygulamaları kategorisi 730 bin 312 kez ziyaret edildi. Bu ziyaretlerin yüzdesel dağılımı ise şu şekilde sıralandı: Getir (yüzde 68.7), Trendyol Hızlı Market (yüzde 7.2), YemeksepetiBanabi (yüzde 6.2), Hepsiexpress (yüzde 5.3), istegelsin (yüzde 2.8), diğer (yüzde 9.8).

Ayrıca market teslimat uygulamaları ile ilgili en çok şikayet edilen konular ise şu şekilde sıralandı: Getir (yüzde 68.7), Trendyol Hızlı Market (yüzde 7.2), YemeksepetiBanabi (yüzde 6.2), Hepsiexpress (yüzde 5.3), istegelsin (yüzde 2.8), diğer (yüzde 9.8).

İlginizi Çekebilir:

Yemeksepeti’nde Hack İddiası: 60 Milyon Kullanıcı Verisinin Çalındığı Söyleniyor

WhatsApp Gizlilik Ayarları için Kişiselleştirme Özelliği Geliyor

Lenovo, 2021 Yılının Üçüncü Çeyrek Finansal Raporlarını Yayınladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz