whatsapp-gizlilik-ayarlari-teknosafari

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, dört farklı cihazda uygulamayı kullanma özelliği getirmişti. Yeni özelliklerin ardından şimdi de WhatsApp gizlilik ayarları için kişiselleştirme özelliği gündemde.

İnternet üzerinde paylaşılan bilgilere göre WhatsApp, birçok gizlilik ayarını kişiye özel olarak ayarlama imkanı sunacak. Sızdırılan bilgiler incelendiğinde, ‘Harici Kişilerim’ özelliği uygulamaya eklenecek. Böylece gizlilik ayarları, Herkes, Kişilerim ve Hiç Kimse seçenekleri yanında Harici Kişilerim seçeneğine de kavuşacak.

Instagram’da bulunan yakın arkadaşlarım özelliğine benzer yenilik, kullanıcıların belirli kişilere özel ayarlamalar yapabilmesini sağlıyor. Meta çatısı altında çalışmalarına devam eden anlık mesajlaşma uygulaması, masaüstü versiyonu için gelecek yeni özelliklerini de duyurdu.

Fotoğraf Düzenleyici

WhatsApp Web ve Masaüstü için gelecek özelliklerden birisi, gönderilen fotoğrafların düzenlenebilmesi yönünde oluyor. WhatsApp mobil uygulamasında bulunan özellik, uzun zamandır masaüstü sürümü için de isteniyordu. Yeni özellik ile kullanıcılar, görsel göndermeden önce bu görselin üzerinde çizim ve oynama yapabilecek.

whatsapp-masaustu-gizlilik-teknosafari

Çıkartma Önerisi

Uygulamaya gelen özelliklerden bir diğeri ise, mesajlaşma anında, yazılan metne uygun olarak çıkartma önerisi alınacak olması. Kişiler, mesaj yazarken bu mesajın içeriği yapay zeka tarafından analiz edilecek ve uygun çıkartmalar öneri olarak sunulacak.

Web Sürüm için Uçtan Uca Şifreleme

WhatsApp uçtan uca şifreleme özelliği, normalde varsayılan olarak açık bir şekilde kullanılabiliyor. Ancak uygulamanın web ya da masaüstü sürümünü kullananlar bu özellikten faydalanamıyor. Paylaşılan bilgilere göre WhatsApp Web ve Masaüstü sürümü, artık uçtan uca şifreleme özelliğine sahip olacak.

Ayrıca masaüstü sürümde kullanıcılar, kendilerine gelen linkleri önizleyerek, tıklayacakları linkleri önden görüntüleme imkanına sahip olacak.

Çevrimdışı Mesajlaşma

Kullanıcılar, şimdiye kadar WhatsApp Web ve Masaüstü sürümünü kullanabilmek için uygulamanın yüklü olduğu telefonunu internete bağlı tutmak zorunda kalıyordu. Artık böyle bir zorunluluk bulunmuyor. Telefondan tamamen bağımsız şekilde WhatsApp Web ve Masaüstü kullanılabilecek.

Süresiz ‘Herkes için Sil’ Seçeneği

Gelen güncellemeler ile birlikte Herkes için Sil seçeneğinin süresiz olacağı belirtiliyor. Yani kullanıcılar, örneğin 3 ay önce atmış olduğu bir mesajı karşı taraf da dahil olmak üzere silebilecek.

İlginizi Çekebilir:

Lenovo, 2021 Yılının Üçüncü Çeyrek Finansal Raporlarını Yayınladı

PUBG: New State Kupon Kodu Nasıl Kullanılır?

Ekim Ayında En Çok İndirilen PlayStation Oyunları Yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz