Samsung One UI 3.1 Arayüzü

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ‘Galaxy S21’ serisiyle kullanıma sunulan ‘One UI 3.1’ kullanıcı arayüzü güncellemesinin seçili eski nesil cihazlarına da geleceğini duyurdu. Bu kapsamda; ‘Galaxy S20’ serisi, ‘Galaxy Note 20’ serisi, ‘Galaxy Z Fold 2’ ve ‘Galaxy Z Flip’in de arayüz güncellemesi alacağı ifade edildi.  

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bu yılın Ocak ayında ‘Galaxy S21’ serisiyle görücüye çıkan One UI 3.1’ kullanıcı arayüzü güncellemesinin seçili eski nesil cihazlarına da geleceğini duyurdu. Bu kapsamda; ‘Galaxy S20’ serisi, ‘Galaxy Note 20’ serisi, ‘Galaxy Z Fold 2’ ve ‘Galaxy Z Flip’in de içlerinde bulunduğu bir grup cihaza arayüz güncellemesi geleceği ifade edildi. Güncelleme, birkaç adet yeni özellikle birlikte gelmişti. Arayüzdeki 5 yeni özelliğin de güncellemenin ardından cihazlarda kullanıma sunulacağı belirtildi.  

Yeni arayüzün en dikkat çeken özelliklerden biri, ‘Kamera’ya eklenen ‘Tek Çekim’ özelliğiydi. Söz konusu özellik, kullanıcıların aynı anda hem durağan görüntüler çekebilmesini hem de video kaydı yapabilmesini mümkün kılıyordu. ‘Çoklu Mikrofon Kaydı’ özelliği ise kullanıcıların, kayıt sırasında hem telefondan hem de bağlı bir Bluetooth cihazdan ses yakalayabilmesine olanak tanıyordu. Bununla birlikte; arayüz güncellemesi kapsamında, ‘Galeri’ uygulamasına bir ‘Nesne Silgisi’ isimli bir düzenleme aracı da eklenmişti. Bu sayede kullanıcılar, yapay zeka algoritması desteğiyle fotoğraflarından seçili görsel öğeleri kaldırabiliyordu.  

One UI 3.1’ arayüzü bünyesinde ayrıca, ‘Göz Konforu Koruması’ özelliği de bulunuyordu 

One UI 3.1 Arayüzü

‘One UI 3.1’ arayüzü bünyesinde ayrıca, ekranın yaydığı mavi ışık miktarını azaltmak için ‘One UI 3.0’da bulunan bir özelliği temel alan ‘Göz Konforu Koruması’ özelliği de bulunuyordu. Ekran ışığını ortam parlaklığına göre adapte eden bir özelliğin ise ışığın rengini günün saatine göre otomatik olarak ayarladığı ifade edilmişti. Bununla birlikte kullanıcılar, manuel olarak da bir renk sıcaklığı seçimi yapabiliyor ve programlamayı özelleştirebiliyordu. Son olarak arayüze, başkalarına gönderilen dosyalara bir son paylaşım tarihi eklemeyi mümkün kılan bir ‘Özel Paylaşım’ özelliği de eklenmişti. Samsung’un ‘One UI 3.1’i, 18 Şubat itibarıyla seçili pazarlarda eski nesil cihazlara göndermeye başlayacağı dile getirildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, One UI 3.0 Arayüzünün Özellikleri

Galaxy S10 Lite Akıllı Telefonu İçin OneUI 2.5 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Xiaomi, Android 11 Tabanlı MIUI 12.5 Güncellemesini Hangi Telefonların Ne Zaman Alacağını Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz