lenovo-2021-finansal-raporlari-teknosafari

Ülkemizde de popüler bir marka olan Lenovo, 2021 yılının üçüncü çeyrek finansal raporlarını yayınladı. Şirket, üçüncü çeyrek sonuçlarında kârlılık ve ciroda tarihi rekor değerlere ulaştı.

Lenovo, 2021 yılı üçüncü çeyrek finansal raporlarını yayınladı. Paylaşılan bilgilere göre şirket, karlılık ve ciro konusunda tarihi rekor değerlere ulaştı. Grup cirosu önceki yıla göre %23 artarak 17.9 milyar dolar seviyesine ulaştı. Net gelir ise önceki yıla kıyasla %65 artarak, 512 milyon dolara ulaştı.

Bunların yanında Lenovo, küresel çapta olduğu gibi Türkiye içerisinde de performansını artırmaya devam etti. Şirket, 2021 yılının üçüncü çeyreğini yine 1. sırada, %24.6 pazar payı ile kapattı.

Lenovo Türkiye, 2021 yılının üçüncü çeyreğini, güçlü bir performans ortaya koyarak IDC sonuçlarına göre %24,6  pazar payı ile birinci sırada kapadı ve son 6 çeyrektir pazar payı liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Dizüstü bilgisayar pazarında %23.5, masaüstü bilgisayar pazarında ise %27.5 pazar payı ile şirket, Türkiye’de pazarın en üstünde yer aldı. Ayrıca şirket, kurumsal pazarda %42.8 ile birinci iken, Android Tablet pazarında da %30.4 pazar payı ile liderlik koltuğunun sahibi oldu.

lenovo-finansal-teknosafari

Dünya genelinde popülerliğe sahip Lenovo, yılın üçüncü çeyreğinde rekor seviyelere ulaştı. Şirketin önceki yıla kıyasla net geliri %65 artarak 512 milyon dolara yükseldi. Bu değerler ile net gelir marjı 0.7 puan artış gösterdi. Vergi öncesi gelir, önceki yıla göre %58 artış ile 742 milyon dolar olurken, grup cirosu önceki yıla kıyasla %23 artarak 17.9 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Lenovo’da CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Yang Yuanqing, konu hakkında “Lenovo olarak 3S (3A) (Akıllı Cihazlar/IoT, Akıllı Altyapı, Akıllı Dikey Çözümler) stratejimizi güçlü bir şekilde yürüterek, geçtiğimiz çeyrekte hem gelir hem de ciro yönünden yeni rekorlar kırdık ve önümüzdeki üç yılda net kâr marjımızı iki katına çıkarma yolunda ilerliyoruz. Aynı zamanda, Ar-Ge yatırımlarımızı yaklaşık %60 ile önemli ölçüde artırdık. İleriye baktığımızda, önümüzdeki üç yılda Ar-Ge harcamalarımızı iki katına çıkarma hedefimize ilerlemeye ve hizmet odaklı akıllı dönüşümümüzü desteklemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

PUBG: New State Kupon Kodu Nasıl Kullanılır?

Ekim Ayında En Çok İndirilen PlayStation Oyunları Yayınlandı

Netflix Filmi Red Notice, ‘En İyi Açılış Günü’ Performansı Elde Etti

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz