Sinema dünyasının kült filmlerinden olan The Matrix’in heyecanla beklenen son filmine dahil olacak ünlü bir isim daha belli oldu. Lana Wachowski’nin yazıp yöneteceği The Matrix 4’ün oyuncu kadrosuna, Mindhunter dizisiyle tanınan Jonathon Groff katılacak.

The Matrix 4 duyulduğu andan itibaren merakla ve sabırsızlıkla beklenmeye başlandı. İlk filmi 1999 yılında seyirci karşına çıkan ve çıktığı andan beri sinema dünyasına yön verdiği belirtilen serinin ikinci filmi 15 Mayıs 2003’te, üçüncü ve şimdilik son filmi ise yine aynı yılın kasım ayında sevenleriyle buluşmuştu. The Matrix’in son çıkan Revolutions filminin ardından yaklaşık 17 sene geçti ve filmin hayranları için Matrix 4’ün gelme umudu neredeyse kalmamıştı. Ancak serinin devam edeceği geçtiğimiz aylarda kesinleşti. Hayranları için sabırsızlıkla beklenen serinin dördüncü filmi için çalışmalar başladı.

The Matrix 4 için hazırlıklar sürerken, filmin oyuncu kadrosu da yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘un Neo ve Trinity rolleriyle geri döneceği yeni Matrix filminin oyuncu kadrosuna dâhil olan son isim Jonathan Groff oldu. Mindhunter dizisinde Holden Ford karakterini canlandırarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Groff’un filmde nasıl bir rolde izleyicilerin karşısına çıkacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Lana Wachowski‘nin yazıp yöneteceği filmde Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un yanı sıra şu sıralar Watchmen dizisiyle adından söz ettiren Yahya Abdul-Mateen II, How I Met Your Mother’ın Barney Stinson’ı olarak tanınan Neil Patrick Harris, serinin 2. ve 3. filminde Niobe’ya hayat veren Jada Pinkett Smith ve Iron Fist dizisiyle çıkış yapan Jessica Henwick de rol alacak.

Efsanevi seriye katılacak isimlerin hangi rollerde seyirci karşısına çıkacağı şimdilik belirsiz. Ancak Yahya Abdul-Mateen II’nun Morpheus’un gençliğine hayat verebileceği konuşuluyor. Öte yandan Neil Patrick Harris’in de filmin kötü karakterini canlandıracağı iddia ediliyor.

Çekimlerine 2020 yılının şubat ayında başlanacağı söylenen The Matrix 4’ün 2022’de izleyici ile buluşması bekleniyor. Ancak Warner Bros. henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmış değil