İşte Zirvedeki Filmler! Son 10 Yılda En Çok İzlenen Filmler

2010’lu yıllar yüksek bütçeli dev prodüksiyonların altın çağıydı dersek abartmış olmayız. Dönemin büyük bir heyecanla beklenen filmleri, bugünün film öneri listelerinin vazgeçilmezi haline geldi. Bu öneri listelerin başında ise en çok izlenen filmler listesi yer alıyor.

En çok izlenen filmler birden farklı kategoride listelenebilir olsa da rakamlar asla yalan söylemez. Bu sebeple biz de, son on yılın en çok izlenen filmlerini gişe hasılatı bakımından mercek altına aldık. Sizin için hazırladığımız bu listede, vizyona girdikleri yıl dünya çapında en çok hasılat yapan filmler yer alıyor.

En Çok İzlenen Yabancı Filmler

En çok izlenen yabancı filmler sıralamasında, tutkunu olduğunuz türlerde filmlerle karşılaşabilirsiniz. Zira listede yok yok. Acaba en çok izlenen yabancı filmler arasından kaç tanesi sizin favorileriniz arasında yer alıyor?

Toy Story 3 (2010) IMDb: 8.3

En çok izlenen filmler yabancı film sıralamasında Pixar’ın göz bebeği zirveyi zorluyor. Sinema tarihinin en dokunaklı filmlerinden biri olan Oyuncak Hikayesi 3 filminde Woody, arkadaşları ile yeni bir maceraya atılıyor. Andy’nin üniversiteye başlamak üzere evden ayrılması, bazı yanlış anlaşılmalara neden olur. Bazı talihsizlikler sonucunda Woody, Buzz ve diğerleri kendilerini çöpte bulur. Eve dönmek isteyen Woody’nin önce arkadaşlarını ikna etmesi gerekir.

Harry Potter and The Deadly Hollows Part 2 (2011) IMDb: 8.1

Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson’un Hogwarts Cadılık ve Büyülük Okulunda başlayan popüler macerası bu film ile sona eriyor. Serinin son filminde Harry Dombeldor’un kendisine bıraktığı görevi tamamlamaya çalışırken Ron ve Hermonie, Hortkuluklar’ı yok etmeye çalışır. Filmin Lord Valdemort ile Harry Potter’ı karşı karşıya getiren destansı finali, aynı zamanla iyi ile kötü mücadelesini çok daha tehlikeli bir boyuta taşıyor.

The Avengers (2012) IMDb: 8.0

Marvel Sinematik Evreni’nde bu kez dünya tüm kahramanlarına ihtiyaç duyuyor. Uluslararası Barışı Koruma Teşkilatı S.H.I.E.L.D başkanı Nick Fury (Samuel L. Jackson), beklenmedik bir tehlike karşısında bir takıma ihtiyaç duyar. Fury, insanlığı tüm tehditlere karşı savunacak bu takımda yer alanları seçmek için dünyayı dolaşmaya başlar. Josh Weedon yönetmenliğindeki Yenilmezler (The Avengers) filminde Robert Dawney Jr, Chris Evans ve Scarlett Johansson da var.

Frozen (2013) IMDb: 7.4

Prenses hikayelerine farklı gözlerle bakmaya başladığımız bir dönemde Disney, bu film ile kalbimizi kazanmayı başardı. Bu yarı-feminist masal dokunduğu her şeyi buza dönüştüren Kraliçe Elsa ile ondan vazgeçmeyen kız kardeşi Anna’nın hikayesini anlatıyor. İlk filmin başarısından sonra devam filmi 2019 yılında vizyona girdi. Hasılat rekorları kıran Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2), tüm zamanların en çok izlenen yabancı filmleri listesinde 8. sırada yer alıyor.

Transformers: Age Of Extinction (2014) IMDb: 5.6

2014 yılının en çok izlenen filmi Transformers: Age Of Extinction filminin konusu hakkında detaylar şöyle: Yönetmenliğini Micheal Bay’ın üstlendiği filmde bu kez başrolde Mark Wahlberg var. Yaşanan son savaş sonrasında insanlar ile Autobotlar arasındaki müttefiklik bozulur. Hayatta kalan Autobot’ların yok edildiği bir dönemde, kendi halinde bir tamirci olan Cade Yeager (Mark Wahlberg) Optimus Prime ile karşılaşır. İnsan ırkını tehdit eden bir başka düşmanın varlığı ile Optimus Prime ve Autobotlar, bir kez daha savaşa hazırlanmak zorunda kalır.

Star Wars: The Force Awakings (2015) IMDb: 7.8

George Lucas’ın 1970’lı yıllarda yarattığı fenomen serisi Yıldız Savaşları, bugün bile en iyi yabancı filmler arasında yer alıyor. Yeni nesil üçlemenin ilk filmi  eski kuşak hayranları hüsrana uğratsa da gişede başarıyı yakalamayı başardı. İlk üçlemenin ruhunu geri getirme hevesi taşıyan filmde, klasik hikaye zamansal olarak ileriye taşınıyor. Filmin başrollerinde ise Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver ve Harrison Ford yer alıyor.

Captain America: Civil War (2016) IMDb: 7.6

Politik göndermeleri ile öne çıkan  bu iddialı filmin başrolünde, elbette Kaptan Amerika rolü ile Chris Ewans var. İnsanlığı koruma görevine devam eden Yenilmezler için Steve Rogers, doğal bir lider haline gelir. Fakat hükümet, Yenilmezler’in bir üst otorite tarafından yönetilmesini talep eder. Şaşırtıcı bir biçimde Tony Stark (Robert Dawney Jr) bu fikri destekler. Böylece Demir Adam ile Kaptan Amerika karşı karşıya gelir.

Star Wars: The Last Jedi (2017) IMDb: 6.9

Yeniden çevrim Star Wars üçlemesinin bu ikinci filmi, yüksek gişe başarısına rağmen hayranları ikiye böldü. Yönetmen Rian Johnson’un yorumunu beğenenler olsa da, filmin uzunluğunu ve soru işaretleri bırakan eksikliklerini eleştirenler çoğunlukta. Serinin bu bölümünde, Rey’in (Daisy Ridley) Luke’u (Mark Hamill) Direniş’e döndürme çabaları sürerken Poe (Ocar Isaac) ve Finn (John Boyega) düştükleri durumdan kurtulmaya çalışır. Bu sırada Kylo Ren (Adam Driver) hamlesini yapar.

The Avengers: Infinity War (2018) IMDb: 8.4

Marvel filmlerini seven sevmeyen herkesi ekran başına çekmeyi başaran bu dev prodüksiyonda Yenilmezler, büyük bir savaşa girişiyor. Film gündemi okuyan, bulunduğu çağı anlayan ve çizgi romanların politik ifadesini canlı tutan senaryosu ile dikkat çekiyor. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, çeşitli gezegenlere yayılmış hikayesi çok karakterli bir oyuncu kadrosuna sahip. Kısaca konusu özetleyecek olursak Yenilmezler, insanlığın kaderini değiştirecek sonsuz bir güç için Thanos karşında birleşiyor.

The Avengers: End Game(2019) IMDb: 8.4

Yenilmezler: Son Oyun 2019 yılının en yüksek gişe hasılatına sahip filmi. Film aynı zamanda Avatar ile tüm zamanların en çok izlenen filmi unvanına  da sahip. Marvel Sinematik Evreni’nin son filminde,  Sonsuzluk Savaşı’nın sonrasına uzanıyoruz. Dünya, Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi yüzünden harap bir hale gelir. Yitirilen süper kahramanların yasını tutan Yenilmezler ise savrulmuş durumdadır. Ta ki Ant-Man çıkıp tekrar umut oluncaya kadar.

Sizler için hazırladığımız son 10 yılda en çok izlenen filmler listesi hakkında sizin en beğendiğiniz film hangisi? Yorumlarda bizimle paylaşın. En çok izlenen yabancı filmler arasında yer almasa da sizin önereceğiniz bir film varsa lütfen aşağıda belirtin.

İlginizi çekebilir:

BluTV’de En Çok İzlenen Film ve Diziler

Ne izlesem diyenler için film ve dizi bulmanın pratik yolu: Netflix Roulette

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz