Mobil aksesuarlar ve teknolojileri tüm dünyada hızla gelişiyor ve büyüyor.

iPhone dünyasındaki yenilikler aksesuar piyasasını da oldukça hareketlendirdi. iPhone 15 serisi için özel tasarlanan aksesuarlar da raflarda yerlerini almaya başladı. Özellikle hızlı şarj adaptörleri ve MagSafe Wireless Chargerlar ile araç kitleri en çok arananlar listesinde başı çekiyor.

Global mobil aksesuar markası Mcdodo Türkiye’de en son ürünlerle piyasada yer alıyor. Mcdodo Metro İletişim güvencesiyle 2018 den bu yana Türkiye pazarında rekabet ediyor.

Mcdodo’nun ‘en hızlı büyüyen pazarı’ Türkiye oldu.

2023 için 4 kat büyüyerek yıllık 450 bin adetlik ürün satışı gerçekleştirecek olan Mcdodo Türkiye, bu rakamla Mcdodo global ülkeler arasında ilk 3’e girmeyi başardı. Mcdodo Türkiye Yönetim Başkanı Mehmet Uçurum, ‘En Hızlı Büyüyen Ülke’ plaketini Mcdodo Dünya Başkanı He Jinhong’un elinden aldı.

Mcdodo Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uçurum, Type-C pazarındaki hızla büyümenin iPhone 15 ile daha da artacağını vurgularken, hedeflerinin 2024 için McDodo’da liderlik olduğunu vurguladı.

Türkiye mobil aksesuar pazarı 20 Milyar TL !

Mcdodo’ya göre Türkiye’de aksesuar pazarı, 2023 yılında ilk 6 ayda önceki yıla göre % 35 büyüdü. Teknolojik gelişmeler ve hayatın mobil hale gelmesiyle birlikte her geçen gün büyüyen ‘mobil aksesuar pazarı’ Türkiye’de 40 milyon adet ve 20 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaşacak.

Mcdodo geçtiğimiz aylarda Türkiye’de ilk olan iki uygulamayı başlatmıştı. 100, 120 ve 140W’lık GaN teknolojisine sahip hızlı şarj adaptörleri, 5 yıl sınırsız garantiyle sunulmaya başlanmıştı. Ayrıca Türkiye’de ilk kez, adaptörlerin yaratacağı olumsuz durumlar için tüketiciler sigortalanarak güvence altına alınmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz