homepod-mini-ozellikleri-teknosafari

Apple, bugün gerçekleştirdiği etkinlik ile birlikte yeni HomePod Mini cihazını tanıttı. Tanıtım ile birlikte HomePod Mini özellikleri belli oldu. 

Yeni HomePod Mini, üst seviye bir ses performansı sunuyor. Ayrıca cihaz, iPhone ile birlikte çalışırken, akıllı Siri özelliklerini barındırıyor. Bununla birlikte tüm akıllı evlerin temeli oluşturuluyor.

Apple, bugün gerçekleştirdiği etkinlik ile birlikte sarı, turuncu ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip HomePod Mini cihazını tanıttı. Yeni renk seçenekleri ile birlikte kullanıcılar, kişiliklerine uygun seçimi yapabilecek.

HomePod Mini, üst seviye müzik deneyimi vadediyor. Ayrıca boyu yalnızca 8.4 santimetre olan cihaz, Siri özelliklerini ve akıllı ev becerilerini yerleşik gizlilik ve güvenlik seçenekleri ile birlikte sunuyor. HomePod Mini, tüm Apple ekosistemi ile sorunsuz bir şekilde bağlantı kurup entegre olabiliyor.

HomePod Mini, Kasım ayından itibaren 99 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Cihazın Türkiye fiyatı konusunda herhangi bir paylaşımda bulunulmadı.

HomePod Mini özellikleri

homepod-mini-tasarim-teknosafari

Kompakt tasarım, güçlü ses

HomePod Mini, oldukça kompakt bir tasarıma sahip. Ancak küçük boyutlarına rağmen oldukça kuvvetli ve kaliteli bir ses performansı sunuyor. Apple S5 çip, böylesine kompakt bir tasarımda güçlü bir ses elde etmek için gelişmiş yazılımlar çalıştırarak müziğin benzersiz özelliklerini analiz ediyor. Ayrıca gerçek zamanlı olarak karmaşık ayarlama modelleri uygulayıp ses yüksekliğini optimize ediyor, dinamik aralığı ayarlıyor, sürücünün ve pasif radyatörlerin hareketini kontrol ediyor. HomePod mini’nin tüm frekans aralıklarını kapsayan sürücüsü, birinci sınıf neodimyum mıknatısı ve iki adet force-cancelling özellikli pasif radyatörü, güçlü bas ve canlı tiz frekanslar elde edilmesini sağlıyor.

Güçlü akıllı yardımcı

Akıllı Siri özellikleri sayesinde HomePod mini, iPhone müşterileri için kişiye özel ve tamamen entegre bir deneyim sunuyor. Siri evde yaşayan altı farklı kişinin sesini tanıyabiliyor, müzik ve podcast’leri bu kişilerin tercihlerine göre özelleştirebiliyor ve onlara ait mesajları, anımsatıcıları, notları ve takvim randevularını okuma ya da telefon aramaları yapma ve aramaları cevaplama gibi kişisel komutlara yanıt verebiliyor. Siri ayrıca, kullanıcılara kişiye özel bir güncellemeyle günün hızlı bir özetini sunuyor. Kullanıcılar “Hey Siri, güncellememi göster.” diyerek tek bir komutla en yeni haberleri, hava durumunu, trafik yoğunluğunu, anımsatıcıları ve takvim randevularını öğrenebiliyorlar.

homepod-mini-sistem-teknosafari

Kolay akıllı ev denetimi

HomePod Mini, Siri yetenekleri sayesinde akıllı ev sistemlerini de detaylı bir şekilde yönetebiliyor. Cihaz, Siri’ye belirli zamanlarda ışıkları kapatması, sıcaklığı değiştirmesi, kapıları kilitlemesi, ortam ayarlaması veya aygıtları denetlemesi için verilen basit sesli komutlarla akıllı ev aksesuarlarını kontrol etmeyi kolaylaştırıyor.

Gizlilik ve güvenlik

Gizlilik ve güvenlik, Apple donanım, yazılım ve hizmetlerinin tasarımında temel bir rol oynuyor. HomePod mini’de bilgilerin Apple sunucularına gönderilebilmesi için “Hey Siri” komutunun aygıtta yerel olarak tanınması veya kullanıcının Siri’yi dokunma yoluyla etkinleştirmesi gerekiyor. Komutlar kullanıcının Apple ID’siyle ilişkilendirilmiyor ve kişisel bilgiler Apple’ın reklam amaçları için kullanılmıyor ya da diğer kuruluşlara satılmıyor. HomePod mini, aygıttaki mesajlar ve notlarla ilgili komutları yerine getirmek için iPhone ile birlikte çalışıyor. Bu bilgiler Apple’a iletilmiyor.

Diğer Özellikler

  • Genişletilmiş birden çok kullanıcıya ait sesleri tanıma özelliği: Siri’nin sunduğu birden çok kullanıcıya ait sesleri tanıma desteği, bu yılın ilerleyen günlerinde HomePod mini’nin satışa sunulduğu tüm bölgeleri kapsayacak şekilde genişletilecek. Böylece evin tüm üyeleri kendi zevklerine göre özelleştirilmiş müziklerin tadını çıkarabilecek, kendi çalma listelerine erişebilecek, Kişisel Komutlar’ı kullanabilecek ve çok daha fazlasını yapabilecek.
  • Otomatik Siri ses düzeyi: Siri ayrıca odadaki ortama ve kullanıcının ses düzeyine göre HomePod mini’deki konuşma ses düzeyini otomatik olarak ayarlayabilecek.
  • Siri için daha çeşitli ses seçenekleri: Siri şimdi ABD’deki İngilizce konuşan kullanıcılar için daha çeşitli ses seçenekleri sunuyor. Böylece kullanıcılar, en başta aygıtlarının kurulumunu yaparken kendilerine hitap eden sesi seçebiliyorlar.

homepod-mini-guvenli-mi-teknosafari

  • Apple TV 4K’da daha üstün ses kalitesi: Kullanıcılar, çok geniş bir aralığa ve yüksek ses kalitesine sahip güçlü bir ses deneyimi için HomePod mini’yi Apple TV 4K ile eşleştirebiliyorlar. Bilişimsel ses teknolojisinden yararlanan HomePod mini, sesi sürekli analiz edip performansı modelleyerek diyalogları olağanüstü netlikle aktarıyor.
  • Apple TV denetimleri: Siri ve HomePod mini, birlikte kullanıcılara Apple TV ile etkileşim kurmanın yepyeni yollarını sunuyor. Örneğin, kullanıcılar Siri’den Apple TV’yi açmasını, bir program veya film başlatmasını ve oynatma denetimlerini kullanmasını isteyebiliyorlar.
  • Eğlenceli sesler: HomePod mini’de Siri’ye çeşitli hayvanların, enstrümanların veya araçların nasıl ses çıkardığını sorduğunuzda, Siri eğlenceli ve yüksek kaliteli bir ses çalarak yanıt veriyor.
  • Akıllı ev aygıtlarını denetlemenin yeni yolları: Belirli zamanlarda akıllı ev aksesuarlarını denetleme becerisine sahip olan Siri, 10 dakika sonra ışıkları söndürebiliyor veya gün batımında verandanın ışıklarını yakabiliyor.
  • Bul: HomePod mini’yi kullanarak Siri’den, bulamadığınız iPhone, iPad, iPod touch, Mac, Apple Watch veya AirTag’inizin yerini göstermek için bir ses çalarak aygıtınızı bulmanıza yardımcı olmasını isteyebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:

Yeni Nesil AirPods 3 Özellikleri Belli Oldu

Dijital Platformlardan İzleyebileceğiniz En İyi Türk Dizileri

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz