Xiaomi’nin geçtiğimiz aylarda Redmi Pad ile karşımıza çıkan yeni amiral gemisi sınıfı Pad 6 serisi tabletleri sızdırıldı.

Xioami, akıllı telefon pazarında aktif olarak rol alırken tablet sektöründe durgun bir marka olarak karşımıza çıkıyor. 2018 yılından bu yana piyasaya sadece 2 adet tablet süren marka, geçtiğimiz ay Redmi çatısı altında bir model ile daha karşımıza çıktı. Xiaomi, Redmi Pad’in daha üst versiyonlarına hazırlanıyor. İşte, Xiaomi Pad 6 serisi ve hakkındaki sızıntılar…

Xiaomi Mi Pad 6 Serisi

4 yıl önce karşımıza Mi Pad 4 ile çıkan Xioami’nin tablet politikası, daha çok orta segment ürünler üretmek üzere kuruluydu. Şirket, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü Mi Pad 5 ile amiral gemisi sınıfı tablet üretimine başladı. Yeni Mi Pad 6 serisinin de aynı politika ile geliştirilen modeller olduğu anlaşılıyor. Örnek olarak Mi Pad 6 Pro’ya Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcisi güç veriyor.

Düz Xiaomi Pad 6 modelinin ise daha düşük özelliklerde olduğu fakat yine üst segmentte bulunan ve daha çok pil performansı ile öne çıkan bir tablet olduğu görülüyor.

Xiaomi Pad 6 Serisi İle İlgili Bilinen Detaylar

Baz model olan Xiaomi Pad 6’nın koda adı pipa, modeli ise M82. Qualcomm’un 7 nanometre üretim mimarili Snapdragon 870 işlemcisinden güç alan cihaz, yüksek performanstan ziyade güç verimliliği ile dikkat çekiyor. Tahminlere göre cihazın pil kapasitesi aynı Redmi Pad modelinde olduğu gibi 8000 mAh olabilir gibi gözüküyor.

Liuqin kod adlı M81 modeli yani Xiaomi Pad 6 Pro ise kardeşine göre bir önceki seriyle kıyaslandığında daha fazla yükseltme barındırıyor. Qualcomm’un 4nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 8+ Gen 1’den gücünü alan tablet, selefindeki LCD ekran yerine 120Hz destekli AMOLED panel ile geliyor. Cihazın ekranı 1880×2880 piksel, yani 2.8K çözünürlüğe sahip.

Her iki cihaz da kalem ve klavye desteğine ek olarak NFC özelliğine de sahip. Yine iki modelin de arka tarafında birer çift kamera modülü olduğunu görüyoruz. Fakat kameraların detayları hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Tabletlerin şu an geliştirilme aşamasında olduğu göz önünde bulundurulduğunda tanıtım tarihinin en erken 2023 ilkbaharı olacağını söyleyebiliriz. İlerleyen zamanlarda Xiaomi Pad 6 serisi hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam edecektir.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz