Michelle Obama, Instagram’ın yayın platformu IGTV üzerinden yayınlanacak 6 bölümlük bir programın sunuculuğunu üstlenecek. Ocak ayının ortalarında başlayacak olan programda Obama, üniversiteye yeni başlayacak gençlere tavsiyelerde bulunacak. 

IGTV, sosyal medya ağları içerisinde hala bir numaralı video ağı olmasa da Instagram, kendi platformu için yaptığı yatırımları artırmaya devam ediyor. Sosyal medya devi, platformun başarısını artırmak için şimdi de Michelle Obama’yla yeni bir iş birliği yapacak. Yapılan anlaşmaya göre Obama, IGTV üzerinden yayınlanacak 6 bölümlük bir programın sunuculuğunu üstlenecek.   

Ocak ayının ortalarında başlayacak olan “A Year of Firsts” isimli program, üniversiteye yeni başlayacak gençlerin ilk senesini ve yıl içerisinde yaşadıkları deneyimleri konu alacak. Her bir bölüm, Michelle Obama’nın üniversiteye başlama konusunda engel teşkil eden bazı problemleri açıkladığı bir mesajla başlayacak. Daha sonra izleyiciler, aynı problemin öğrencilerin kendi gözünden anlatılışını dinleyecek. 6 bölümden oluşacak olan programın, Haziran ayında biteceği tahmin ediliyor.  

Program, “Reach Higher” ve “ATTN” iş birliğinin ürünü olacak 

“A Year of Firsts”, Michelle Obama’nın “Reach Higher” isimli ve eğitimleri yarıda kalan öğrencileri üniversiteyi tamamlamaya teşvik etmek için kurduğu kâr amacı gütmeyen girişiminin ve “ATTN” isimli bir medya şirketinin ortak çalışması olacak. Şirket daha önce de Joe Biden’la asılsız haberleri konu aldığı, “Stranger Things” dizi oyuncusu Caleb McLaughlin’le gençlerin özgüven problemini işlediği ve Jonah Hill’le ise toplumsal zorbalığa işaret ettiği IGTV programları yapmıştı.  

“ATTN” ve IGTV’nin ortak çalışmaları, yayın platformuna ünlülerle yapılan iş birlikleri sayesinde IGTV izleyicisini artırma fırsatı verirken medya şirketine de gençlerin yoğun olarak vakit geçirdikleri alanda onlara doğrudan ulaşma imkânı sunmuştu.