Sony’nin yeni kulaklığı LinkBuds ile bir yandan dış dünyaya kulak verirken bir yandan daha net diyalogların sesini dinlemek mümkün

Sony, yeni kablosuz kulaklığı LinkBuds’ı tanıttığını açıkladı. Sony, LinkBuds’ın tasarımından, sensör ve konumsal ses teknolojilerinden yararlanarak iş ortaklarıyla birlikte AR (Artırılmış Gerçeklik) oyunları, yeni evden çalışma deneyimleri, sesli AR navigasyonu ve müziğe hızlı erişim gibi alanlarda ses deneyimleri yaratıyor.

Boyuttan tasarruf sağlayan model

LinkBuds’ın ortası açık halka formunda tasarımı, dinleme deneyiminden ödün vermeden istenilen zaman dış dünyaya kulak verme olanağı sağlıyor. Ses şeffaflığı elde edebilmek için diyafram merkezi açık bırakılan ergonomik tasarımı ile LinkBuds, kullanıcılara evden çalışma, oyun oynama, müzik dinleme gibi pek çok kullanım alanında eşlik ediyor.

Yaklaşık dört gram ağırlığındaki bu kulak içi kulaklıklarda, geleneksel kulak içi kulaklıklardan farklı olarak hoparlör diyaframını kaplayan koruyucu yüzey muhafazanın içine entegre edilerek tasarlandı. Boyuttan tasarruf sağlayan kulaklık şekli, Sony’nin dünyanın ilk kulak içi kulaklıklarını piyasaya sunduğu 1982 yılından bu yana toplanan kulak şekli verilerinden yararlanılarak oluşturuldu.

500 milyonu aşan ses örneğiyle geliştirildi

LinkBuds’da bulunan gelişmiş ses sinyali işleme performansına sahip hassas ses alma teknolojisi, gürültülü ortamlardayken bile insanları duyabilmeyi ve kristal netliğinde telefon görüşmeleri sunuyor. Sony’nin gürültü azaltma algoritması, ortam gürültüsünü bastırmak ve sesi net şekilde duyurmak üzere 500 milyonu aşkın ses örneği ile makine öğrenimi kullanılarak geliştirildi.

Sony imzalı Entegre İşlemci V1, özgün bir dinleme deneyimi için müzikteki tüm ayrıntıları en az bozulmayla yeniden üretiyor ve her zaman muhteşem ses kalitesi vadediyor. Özel olarak tasarlanmış 12mm’lik halka şeklindeki sürücü ise zengin ve dengeli ses sağlıyor.

Uyarlanabilir Ses Kontrolü nerede olunduğuna bağlı olarak ses seviyesini otomatik şekilde optimize ediyor ve müziğin içinde bulunulan ortama sorunsuzca karışmasına izin veriyor.

Kulaklıkların içindeki pusula/jiroskop sensörleri, akıllı telefonu o yöne tutmaya gerek kalmadan başın yönünü algılıyor ve belirli bir hedeften gelen sesin duyulmasını sağlıyor..  

[Güncelleme]: Ürünün Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağına dair elimizde bilgi yok. Bununla birlikte, ürünün fiyatının 180 dolar olarak açıklandığını not edelim.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz