CES 2020’den yenilikler ve ilkler gelmeye devam ediyor. Lenovo, Dünyanın ilk katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarını CES 2020’de görücüye çıkardı. Ürün fuarın en ilgi çeken cihazları arasına girdi. İşte ThinkPad X1 Fold’un özellikleri 

Kısa süre önce hayatımıza girdiği katlanabilir ekranlı telefonların ardından bir yenilik de dizüstü bilgisayar tarafından geldi. Katlanabilir telefon pazarının öncüsü Uzak Doğu’dan gelen yeniliğin sahibi Çin merkezli teknoloji şirketi Lenovo oldu ve Lenovo dünyanın ilk katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarını üretti.

Teknoloji şirketi Lenovo, dünyanın ilk katlanabilir ekranlı bilgisayarı olan ThinkPad X1 Fold ile dizüstü bilgisayarları alanında büyük bir yeniliğe imza attı. Lenovo, mühendislik unsurlarını kullanıcılardan gelen geri bildirimlerle bir araya getirerek taşınabilirliği yeniden tanımladı.

ThinkPad X1 Fold ile ilgili görsel sonucu

ThinkPad modelinde kullanılan malzemeler arasında hafif metal ve karbon fiber karışımı yer alıyor. Modelin kapak kısmında ise deri folyo kullanılıyor. ThinkPad markasından beklenen dayanıklılığı ve güvenilirliği sunan ThinkPad X1 Fold, 13.3 inçlik OLED ekranla sunuluyor.

Cihaz ayrıca kablosuz klavye ve kablosuz şarj özelliklerine de sahip. Cihazın ekranının LG tarafından üretildiği gelen bilgiler arasında. Intel Core işlemci ce 8 GM RAM ile gelen cihaz, Windows 10 Pro işletim sistemine sahip.

Model 1 kilodan daha düşük bir ağırlığa sahip. Buna ilave olarak kullanıcıların ihtiyaçlarına göre diledikleri zaman rahat bir şekilde tablet ekranı formatından tam düz ekran formatına geçmelerine olanak sağlıyor. X1 Fold modeli, Lenovo’nun yakın zaman önce duyurduğu Motorola razr cep telefonu modelini de kapsayan katlanabilir ekranlı gelecek konusundaki taahhüdünü yerine getirdiği ürünlerden yalnızca biri.

X1 Fold ürününün 2020’nin ortalarında satışa sunulması bekleniyor. Cihazın ne denli sağlam olduğu ise merak konusu olan bir diğer husus oldu. Lenovo’nun bir dizi teste tabi tutarak geliştirdiği ürünün günlük kullanımdaki ömrü ancak piyasaya çıktıktan sonra görülebilecek.

Lenovo, dünyanın ilk 5G dizüstü bilgisayarını tanıttı

Lenovo, yeni Legion için harici GPU üretecek