Microsoft’un Android ekosistemi için geliştirdiği yeni Office uygulamasının beta sürümü yayınlandı. 

Microsoft’un geliştirdiği Office uygulaması, tüm Office uygulamalarını tek bir çatı altında birleştirmeyi başardı.Google Play Store’da şu an beta sürümü olarak yayınlanan uygulama, kullanıcıların işini oldukça kolaylaştıracak. 

ABD’li teknoloji üreticisi, özellikle son dönemlerde popüler hizmetlerden olan Office’in mobil sürümü üzerine yoğunlaşmıştı. Kısa süre önce iOS için geliştirdiği Office uygulamasının tasarımını güncelleyen şirket, Android için ise Office uygulamalarında büyük bir değişikliğe gitti. 

Android ekosisteminde gerçekleşen yeni değişikliklerden en önemlisi, tüm Office uygulamalarının bir araya getirilmesi oldu. Kullanıcılar artık Office uygulamasına girdiğinde, Word, Excel ve Powerpoint uygulamalarını tek tek görüntüleyebilecek ve kullanmak istediklerini seçmek için üzerlerine dokunmaları yeterli olacak. 

Microsoft’un bir süredir Office programları üzerinde bir çalışma gerçekleştirdiği biliniyordu. Şirket geçen Kasım ayında yeni Office uygulamasının önizleme sürümünü bazı kullanıcılara sunmuştu. Çalışmalarını tamamlayan şirket, yenilikler eklediği Office uygulamasının beta sürümünü Google Play Store’da kullanıma sundu. 

Microsoft’un yenilediği Office uygulamasına, temel özelliklerinin yanı sıra kullanıcılara daha hızlı not alabilmeleri için de ‘’Yapışkan Notlar’’ isminde bir uygulama da eklendi. Office uygulamasıyla uyumlu olan bu özellik, kullanıcılara istedikleri yerden aldıkları notlara erişim kolaylığı sağlıyor. 

Şu an için Android ekosisteminde beta sürümü kullanıma açılan Microsoft’un Office uygulamasının yeni halinin iOS’a gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor. 

Windows 10 işletim sisteminde güvenlik açığı bulundu