İkonlaşmış oyun karakterlerinden biri olan süper hızlı kirpi Sonic’in sinema filmi rekor kırmayı başardı. 

Sonic The Hedgehog sinema filminin ilk fragmanı yayınlandığında baş karakterimiz hızlı kirpi Sonic’in tasarımından dolayı büyük eleştirilere maruz kalmıştı. Gelen eleştiriler sonrasında Sonic karakterinin tasarımı tekrardan yapılmıştı. Yeni tasarımı ile seyircinin karşısına çıkan Kirpi Sonic, sinema salonlarında büyük bir ilgi ile karşılandı ve rekor kırmayı başardı. İlk hafta sonunda en çok hasılat yapan oyun uyarlaması sinema filmi olan Sonic The Hedgehog, geçen sene çıkan Detective Pikachu geride bırakmayı başardı. 

Sonic karakterinin ilk ve son hali:

Sonic The Hedgehog ile ilgili görsel sonucu

Kirpi Sonic fragman

Kuzey Amerika’da toplam 57 milyon dolarlık bir açılışa imza atan Sonic yapımcısının yüzünü güldürdüğü kesin. Bir aile filmi olan Sonic her ne kadar eleştirmenlerden karışık yorumlar alsa bile izleyenlere eğlenceli vakit geçirten bir sinema filmi. Başrolünde efsane oyuncu Jim Carrey’nin olduğu Sonic The Hedgehog filmi, IMDb tarafında 7.0 puana sahip, Metascore tarafında ise 46 puana. Yeni Sonic filmi dünya genelinde ise çoktan 100 milyon dolar gişeyi aşmayı başardı.  

Paramount Pictures stüdyolarından çıkan Sonic filminin yapım bütçesinin 95 milyon dolar olduğu biliniyor. Şimdiden 100 milyon dolar gişe gelirini geçen Sonic, tahminlere göre gişesinin sonunda 450 milyon dolar gelir seviyesine ulaşması bekleniyor. SEGA oyun stüdyolarına ait olan Sonic karakteri başarı elde eden sinema filmiyle artık yeni nesillin de tanıdığı bir karakter haline dönüştü diyebiliriz. Sonic The Hedgehog filmi ülkemizde Kirpi Sonic ismiyle sinemalarda.  

Sylvester Stallone’nin yeni filminden ilk görüntü geldi!

SüngerBob’un yeni filminde Keanu Reeves ve Snoop Dogg yer alacak