Riot Games kullanıcı verilerini paylaştı

2009 yılında piyasa çıkan League of Legends Türkiye’de en çok oynanan oyunların başında geliyor. League of Legends oyununun geliştiricisi olan Riot Games, kullanıcı verilerini paylaştı. Açıklamada Türkiye’de bulunan oyuncuları hakkında dikkat çeken verilere yer verildi. İşte Türkiye’de Riot Games’in en fazla oynanan oyunları

Riot Games kullanıcı verilerini paylaştı

Ülkemizde sevilerek oynanan ve izlenen League of Legends’ın geliştiricisi olan Riot Games, Türkiye’de en çok oynanan oyunları ve Türkiye’de olan oyuncu topluluklarının oyun oynama alışkanlıkları ile alakalı dikkat çeken veriler açıkladı. Riot Games Türkiye Direktörü Erdinç İyikul’un açıkladığı verilere göre, MOBA türündeki  League of Legends oyununda ülkemizden toplam 15 milyon hesap bulunuyor. Geçtiğimiz sene ise toplam 2 milyondan fazla yeni kullanıcı hesabı açılmış durumda. Tabii bu hesapların hepsi başka başka kullanıcılara ait değil. Ücretsiz olarak oynanabilen League of Legends’a oyuncular birden fazla kullanıcı hesabıyla dahil olabiliyorlar. 

İyikul’un açıkladığı verilere göre League of Legends oyununun, oyuncu kitlesinin yaş aralığı 15 ve 25 yaş arası. Öğrenciler tarafından fazlasıyla oynanan League of Legends’ın ülkemizde en çok oynandığı günler ise cumartesi ve pazar. Gün içerisindeki aktif oyuncu yoğunluğunun en fazla olduğu saat aralığı ise akşam saat yediden, akşam ona kadar olan saat dilimi. Ülkemizde sevilerek oynanılan ücretsiz MOBA, League of Legends 2019 yılında ülkemizde toplam olarak 400 milyon saatten fazla oynanmış durumda. 

Riot Games Türkiye Direktörü Erdinç İyikul açıklamasında Türk oyuncuların hızlı sonuç almak ve yüksek skorlara çıkmak istediği için League of Legends oyununda en çok sonuç odaklı ve yüksek hasar verebilen ‘suikastçi’ sınıfından karakterler ile oynandığını söyledi.  

Riot Games geçen sene yaptığı bir etkinlik ile yeni oyunlarını da duyurmuştu. Zaten hali hazırda oynanan strateji oyun modu Teamfight Tactics oyuncular tarafından fazlasıyla ilgi ile karşılanmıştı. Riot Games, Teamfight Tactics modunu mobilde bir oyun haline getirmek istiyor. Aynı zamanda yıllardır oynanan Riot Games ilerleyen zamanlarda League of Legends oyunun mobil versiyonu League of Legends: Wild Rift’i de çıkarmayı planlıyor. Mobile gelecek oyunların dışında Riot Games’in, fps türünde olan Project A ve kart oyunu olan Legends of Runeterra oyunları da geliştirme sürecinde.  

PS5 ve Xbox X, neredeyse tüm eski oyunları çalıştıracak