Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Netflix, ilk kez bir oyun stüdyosu satın aldığını duyurdu. Netflix ’in bünyesine eklediği oyun stüdyosu ise Oxenfree’nin arkasındaki ekip olan Night School Studio oldu. Netflix belli ki oyun sektörüne de sıkı bir şekilde girecek. 

ABD merkezli dijital içerik akış hizmeti sunan Netflix ilk kez bir oyun stüdyosu satın aldı. Şirket salı günü blogundan yaptığı bir açıklamayla Oxenfree oyununun arkasındaki Night School Studio’yu bünyesine eklediğini belirtti. Netflix’in oyun sektöründe rekabeti artırmayı hedeflediği söz konusu satın alımla alakalı detaylı bilgi paylaşılmadı. 

Netflix, Night School Studio ‘yu satın aldığını şu ifadelerle açıkladı:

“Dünyanın dört bir yanındaki üyelerimiz için harika bir oyun deneyimi yaratmanın ilk aşamalarındayız. Bu yüzden bugün Night School Studio’nun Netflix’e katılacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. 

Sean Krankel ve Adam Hines tarafından 2014 yılında kurulan Night School Studio, eleştirmenlerce beğenilen ilk oyunları OXENFREE ile tanınır . Oyunlarda hikaye anlatımı için yeni bir çıta oluşturmaya yönelik cesur misyonlarından ilham alıyoruz. Netflix oyunlarının yaratıcı yeteneklerini ve kitaplığını birlikte geliştirirken, sanatsal mükemmelliğe ve kanıtlanmış performansa olan bağlılıkları onları paha biçilmez ortaklar haline getiriyor. 

Her tür oyuncu ve her oyun seviyesi için tasarlanmış harika bir özel oyun koleksiyonu sunmak için dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerle çalışmaya ve sektördeki en iyi yetenekleri işe almaya devam edeceğiz. Şovlarımız ve filmlerimiz gibi, bu oyunların tümü Netflix üyeliğinizin bir parçası olarak dahil edilecek – tümü reklamsız ve uygulama içi satın alma olmadan. Daha fazlası için takipte kalın.”

Netflix, Night School ekibinin neler yapacağına dair pek bilgi paylaşmadı ancak, stüdyonun Oxenfree II: Kayıp Sinyaller, ve önceki oyunlarına platform üzerinden erişelebileceği belirtiliyor. 

Night School Studio’nun kurucusu Sean Krankel, ise satın alımla alakalı “Anlatısal oynanıştaki keşiflerimiz ve Netflix’in farklı hikaye anlatıcılarını destekleme sicili çok doğal bir eşleşmeydi. Her iki takım da içgüdüsel olarak bu sonuca varmış gibi geldi.” ifadelerini kullandı. 

Netflix, bu satın alımla beraber oyun sektörüne de girmeyi planladığını ve önümüzdeki dönemde oyunlarla alakalı daha fazla iş göreceğimizin sinyalini vermiş oldu. 

İlginizi Çekebilir:

Netflix, Oyun Dünyasına Adım Atmak için Yönetici Arıyor!

Netflix ’in Yeni Çizgi Roman Uyarlaması Sandman ’in Oyuncu Kadrosu Açıklandı

Ne izlesem diyenler için film ve dizi bulmanın pratik yolu: Netflix Roulette ve JustWatch:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz