Okuma Süresi
1 dakika

Netflix, İngiliz yazar Roald Dahl’ın eserlerini satın almak istiyor. Sızdırılan bilgilere göre, Netflix’in söz konusu satın alımı birkaç gün içinde açıklanabilir. 

ABD merkezli dijital içerik akış hizmeti sunan Netflix’ten yeni bir satın alım haberi geldi. Konuyla alakalı bilgisi olan ancak isminin açıklanmasını istemeyen kişiler, Netflix’in İngiliz ünlü yazar Roald Dahl’ın eserlerini almak için görüşmelere başladığını belirtti. Detaylara göre Netflix, Roald Dahl Story Co. ile yazarın animasyon şovları için üç yıllık bir anlaşma yapmak istiyor. 

Netflix’in attığı bu adım genellikle şirket için nadir bir olay. Şirketin bu satın alımının şimdiye kadar bilinen en büyüğü olacağı da belirtiliyor.

Roald Dahl eserleri Netflix’e gelecek

Şu anda 209 milyon aboneye sahip olan Netflix’in mevcut anlaşmayla Charlie ve Çikolata Fabrikası ve devamı, Charlie ve Büyük Cam Asansörü kapsayan Roald Dahl animasyon dizisi projeleri üzerinde çalışacak. Matilda the Musical’ın bir film versiyonu ve bir animasyon dizisi de dahil olmak üzere Matilda’nın iki farklı versiyonuna ek olarak, ayrıca bir BFG çizgi filmi yapmayı planlıyor. Hatta belirtilenlere göre şirket çoktan çalışmalarına başladı. 

Netflix’in ünlü yazar Dahl’ın eserlerini satın alması demek, şirketin platformdaki içeriklerine eklenecek pek çok eser demek oluyor. Hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden Dahl’ın eserleri pek çok Netflix abonesinin ilgisini çekebilir. 

Yazarın kataloğunun yüksek bir fiyat getireceği kesin. Netflix’in üç yıl önceki çalışmaları için yaptığı anlaşmanın, 500 milyon ila 1 milyar dolar değerinde olduğu belirtiliyor. Söz konusu anlaşmanın çocuklar ve aile programları için şimdiye kadarki en büyük anlaşmalardan biri olduğu söyleniyor. 

1990 yılında 74 yılında ölen Dahl’ın eserleri ile ilgili satın alıma ise yazarın ailesi bakıyor. 

İlginizi Çekebilir:

Netflix Türkiye Ekim 2021 Takvimi – Netflix Ekim Programı

Netflix, Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence’ın Başrolde Olduğu Adam McKay İmzalı Don’t Look Up ‘ın Fragmanını Paylaştı

Hayranlara Özel Küresel Etkinlik: Netflix TUDUM 25 Eylül’de

Ne izlesem diyenler için film ve dizi bulmanın pratik yolu: Netflix Roulette ve JustWatch:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz