Apple, yaklaşık 4 ay önce satışa sunduğu yeni modelinin ardından yenilenmiş M2 işlemcili Macbook Air’in satışına başladı.

Apple, Haziran ayında gerçekleştirdiği WWDC22 konferansında M2 işlemciye sahip yeni MacBook Air modelini tanıtmıştı. Apple’ın yeni işlemciye sahip dizüstü bilgisayarı Temmuz ayında kullanıcılarla buluşarak satışa sunuldu. Bu gelişmenin ardından yaklaşık 4 ay gibi kısa bir süre sonra Apple yeni nesil işlemciye sahip MacBook Air modelini de satışa sundu.

Farklı Özelliklere ve Renklere Sahip

Yenilenmiş M2 MacBook Air modeli, Apple’ın çevrimiçi mağazasında ilk defa indirimli fiyatı ile satışa sunuldu. M2 işlemciye sahip dizüstü bilgisayarın farklı özellik ve renklerdeki modelleri global sitesinde satılıyor.

M2 işlemci, 256 GB SSD, 8 çekirdekli işlemci ve ekran kartına sahip model, 1.079 dolar ile satılmaya başladı. Modelin sıfır versiyonunun fiyatı ise 1.199 dolar. Fiyat farkından da anlaşıldığı üzere Apple, yenilenmiş MacBook Air alan müşterilerine 120 dolar fiyat avantajı sunuyor.

M2 MacBook Air ve 12 inç MacBook Pro, yeni M2 işlemciye sahip ilk cihazlar olarak öne çıkıyor. Diğer MacBook Air modelleriyle kıyaslama yapıldığında, daha ince çerçeveye ve daha düşük ağırlığa sahip model, aynı zamanda MagSafe ve daha fazla USB-C bağlantı noktasına da ev sahipliği yapıyor.

Yenilenmiş M2 MacBook Air modellerinin seçenekleri zaman içinde değişmesi beklenirken, yeni cihazlar çıktıkça Apple’ın ürün gamı da yenilenecektir. Ancak yenilenmiş M2 işlemcili MacBook Air modelinin şu anlık ülkemizde satışta olmadığını belirtmeden geçmeyelim.

Yenilenmiş Cihazlar Kapsamlı Kontrollerden Geçiyor

Apple’ın yenilenmiş cihazlarının kalitesi incelendiğinde neredeyse sıfır ürünlerle aynı standarda sahip olması dikkat çekiyor. Şirket, yenilenmiş cihazları kapsamlı bir kontrol testinden geçirdikten sonra kullanıcılarla buluşturuyor. Aynı zamanda AppleCare+ hizmetinin de satın alınabileceği ürünler için 14 günlük iade süresinin bulunduğunu da belirtelim.

Apple, yenilenmiş ürün uygulamasıyla hem teknolojik atık oluşumunun önüne geçiyor hem daha uygun fiyatlı ürünleri kullanıcılarla buluşturuyor. Yenilenmiş M2 MacBook Air’in ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı da merak konusu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz