Online dizi ve film izleme platformu olan Netflix, yeni bir abonelik planı üzerinde çalışmaya başladı. Şirket yeni kullanıcılara yüzde 20, 12 aylık abonelikte ise yüzde 50 oranında indirim sunuyor.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Netflix, yeni abonelik planlarını test etmeye başladı. Şu anda Hindistan’da denenmeye başlayan yeni abonelik planları fiyatları kullanıcılar tarafından destekleniyor.

Netflix, 3 aylık, 6 aylık, 12 aylık yeni abonelikleri Hindistan’da test etmeye başladı. Yeni abonelik planlarında fiyatlar yüzde 50 oranında düştü. Hindistan’da üç aylık 4K Netlix aboneliği 27 dolardan, 6 aylık 47 dolardan ve 12 aylık 68 dolardan bazı kullanıcılara sunulmakta. Netflix konu hakkında yaptığı açıklamada “her zaman olduğu gibi bu bir denemedir” dedi.

Netflix’in abonelik fiyatlarında indirime gitmesi aslında çok da yabancı olduğumuz bir durum değil, şirket kimi zaman bazı ülkelerde bu tür denemeler yapıyor. Hindistan’daki kullanıcı sayısını arttırmayı planlayan şirketin denemeyi bu sebepten ötürü Hindistan’da gerçekleştirdiği düşünülüyor.

Netflix CEO’su Reed Hastings yaptığı açıklamada şirketin yerel Hint içeriklere 400 milyon dolar yatırım yapacağını da söylemişti. Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan, 30’dan fazla yayın servisiyle bu alanda oldukça rekabetçi bir piyasaya sahip.