B serisi yatırım turu sonucunda KuCoin, yeni yatırım turu sonucunda toplamda 170 milyon dolar yatırıma ulaştı. Ayrıntılar haberimizde

Küresel kripto para borsası KuCoin, B serisi yatırım turunu tamamladı. Jump Crypto liderliğindeki yatırım turu sonucunda alınan 150 milyon dolar yatırımla birlikte 10 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Yatırım turuna Circle Ventures, IDG Capital ve Matrix Partners gibi global ölçekte yatırımlar gerçekleştiren yatırım fonları katılım sağladı.

Yatırım nasıl kullanılacak?

Alınan yatırım GameFi, DeFi, ve NFT platformları dahil Web 3.0’a odaklanan projelere yatırım sağlayacak. KuCoin ayrıca aldığı yatırımı kripto cüzdanları, GameFi, DeFi, DAO ve NFT platformları konusunda yatırımlar yapmak için kullanacak. KuCoin Türkiye dahil olmak üzere 200 ülkede milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor.

KuCoin ayrıca B serisi turdan şu amaçlarla yararlanmayı planlıyor:

  • On kat performans artışı sağlayan yeni nesil KuCoin çekirdek ticaret sistemini oluşturmak
  • 200’den fazla ülke ve bölgede 18 milyon kullanıcıya daha iyi hizmet vermek için KuCoin’in küresel çalışmalarını desteklemek
  • Platformu daha güvenli ve erişilebilir kılmak için güvenlik ve risk yönetimi sistemlerini geliştirmek

CoinMarketCap’e göre KuCoin, en büyük beşinci spot kripto para borsası konumunda. Şirket, 2018 yılının Kasım ayında, A serisi yatırım 20 milyon dolar yatırım almıştı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz