Google ile iş birliği sürdüren Samsung, kullanıcıların sağlık durumlarına ilişkin çözümler sunuyor. Ayrıntılar haberimizde

Samsung Electronics Mobil Deneyim Başkan Yardımcısı ve Sağlık Ar-Ge Ekibi Başkanı TaeJong Jay Yang, sağlık teknolojilerine dair sundukları yeni çözümleri aktardığı yazısında, kullanıcıların artık sağlık ve zindelik verilerini tek bir yerden yönetebileceklerini vurguluyor. Sağlık teknolojisinin sürekli egzersizi, kişisel rekorları ve günlük fiziksel hedeflere ulaşmayı önceliklendirdiğini ama artık kullanıcıların önemsedikleri konulara öncelik vermenin gerektiğini belirten Jay Yang, kaleme aldığı makalede geleceğe dair bilgiler paylaşıyor:“Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, kullanıcıların sağlık konusuna yaklaşımında belirgin bir kültürel değişim gözlemledik. Bu alandaki normlar yeniden tanımlanırken, artık sağlığa daha bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşılıyor. Yakılan kaloriler ve verilen kilolardan ziyade, bedenin hem fiziksel hem de zihinsel olarak anlaşılması, sağlıklı beslenme ve iyi bir uyku gibi, kullanıcıların önemsedikleri konulara öncelik vermek artık daha önemli hale geldi. Bu bakış açısıyla, Samsung çatısı altında biz de kullanıcılarımıza bütüncül sağlık çözümleri sunarak Galaxy Watch akıllı saat deneyimimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Kullanıcılarımıza hedeflerine ulaşma ve sağlıklı yaşam tarzlarını benimseme konusunda ihtiyaç duydukları araçları sunan kapsamlı sağlık özellikleri geliştirmek için yoğun bir çaba gösteriyoruz.”

Health Connect 50’nin üzerinde veriyi destekliyor

Samsung ve Google’ın bu ihtiyaçları Health Connect üzerinden karşılamak amacıyla birlikte çalıştığını söyleyen Jay Yang, “Son olarak, Google I/O etkinliğinde duyurulduğu gibi, geliştiriciler artık zindelik ve sağlık deneyimlerinin geliştirilmesini sağlayacak tek bir API setine erişime sahip olacak. Yeni Health Connect API sayesinde, kullanıcılar farklı uygulamalar üzerindeki sağlık ve zindelik verilerini tek bir yerden yönetebilecekler. Health Connect uygulaması, egzersiz, uyku, kalp atış ritmi ve kan basıncı gibi önemli sağlık bilgilerinin dahil olduğu 50’nin üzerinde veri türünü destekliyor ve sunuyor. Uygulama, aynı zamanda kullanıcılara cihaz üzerindeki verilerini paylaşmak istedikleri diğer uygulamalara kolayca izin verilebilmesini sağlayan gizlilik özellikleri de sunuyor.” ifadeleriyle yazısını bitirdi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz