Okuma Süresi
2 dakika

Netflix, canlı yayın hamleleri kapsamında sinema ve televizyon dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan SAG Ödülleri’ni canlı olarak yayınlayacağını duyurdu. Tören, bu yıl Netflix YouTube hesabı üzerinden, 2024’ten itibaren ise platformun kendisinden yayınlanacak.

En popüler sinema ve dizi platformlarından biri olan Netfllix, yaşadığı zorlu dönemden sonra farklı formüllere başvurarak daha fazla abone kazanmayı hedefliyordu. Bu yüzden son zamanlarda canlı yayınlar konusunda yeni hamleler yapmaya başladı. Bu doğrultuda şirket, geçtiğimiz haftalarda tarihinin ilk canlı yayınını 5 Mart’ta gerçekleştireceğini duyurdu. Canlı olarak yayınlanacak içeriğin de ünlü komedyen Chris Rock’ın bir gösterisi olacağı açıklanmıştı.

Milyonlarca aboneye sahip dev platform, yaptığı açıklamayla canlı yayınlar konusunda yeni planlarını paylaştı. Dev şirket, sinema ve televizyon dünyasının önde gelen ödüllerinden biri olan Screen Actors Guild (SAG) Ödülleri’ni canlı olarak yayınlanacağını duyurdu.

SAG Ödülleri Bu Yıl YouTube’dan, 2024’ten İtibaren İse Netflix’den Canlı Yayınlanacak

Netflix, ödüllerin yayın haklarını satın aldı ve Twitter’dan yaptığı açıklamada 26 Şubat günü 29. kez düzenlenecek töreninin kendi YouTube hesabından canlı olarak yayınlayacağını ifade etti. 2024 yılından itibaren ise SAG Ödülleri’nin direkt olarak Netflix’ten yayınlanmaya başlayacağı da aktarıldı. Tören, daha önce ABD’deki TBS ve TNT kanallarından yayınlanıyordu.

Tüm bu bilgilere ek olarak ödüllerin adayları da Netflix’in Instagram hesabı üzerinden duyuruldu. Şirketin yöneticilerinden Bela Bajaria da Variety’ye verdiği demeçte, SAG ödüllerinin çok sevildiğini ve artık dünya çapından daha fazla insan tarafından izlenebileceğini söyledi: “Netflix’te canlı yayınları keşfetmeye başladığımız bu sıralarda, bu özel töreni 2024 ve ilerleyen yıllarda küresel bir etkinlik olarak genişletmek için SAG-AFTRA ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

SAG Ödülleri Nedir?

SAG Ödüllerini bilmeyenler varsa hemen açığa kavuşturalım. Türkçe’ye Ekran Oyuncuları Derneği Ödülleri olarak çevrilebilen SAG Ödülleri, medya sektöründeki oyuncular gibi birçok sanatçıyı temsil eden bir sendika olan SAG-AFTRA (Ekran Oyuncuları Derneği – Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu) tarafından uzun yıllardır dağıtılıyor. Sinema ve televizyon dünyasının en prestijli ödülleri arasında bulunan tören, Oscar’ın habercilerinden biri olarak da nitelendiriliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz