Netflix Türkiye Biyografik Belgeseller

Türlerine göre Netflix Türkiye’nin en iyi içeriklerini hazırladığımız yazılarımıza bir yenisini ekliyor ve biyografik belgeseller listemizle karşınıza çıkıyoruz. İşte; ‘Netflix’te izleyebileceğiniz biyografik belgeseller.’ ‘Netflix Türkiye biyografik belgeseller.’ ‘Netflix en iyi biyografik belgeseller.’ ‘Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi biyografik belgeseller.’ ‘İzlemeniz gereken Netflix biyografik belgeselleri.’ 

Netflix’in en iyi 10 biyografik belgeseline yer verdiğimiz listemiz tüm detaylarıyla yazımızın devamında. İşte; ‘Netflix’te izleyebileceğiniz biyografik belgeseller.’ ‘Netflix Türkiye biyografik belgeseller.’ ‘Netflix en iyi biyografik belgeseller.’ ‘Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi biyografik belgeseller.’ ‘İzlemeniz gereken Netflix biyografik belgeselleri.’

Netflix’te İzleyebileceğiniz Biyografik Belgeseller

Netflix Türkiye Biyografik Belgeseller

  • İyi ki Yapmışım (2020)
  • Bob Ross: Küçük Mutlu Ağaçların Arasında Gizlenen İhanet ve Hırs (2021)
  • Team Foxcatcher (2016)
  • The Story of Diana (2017)
  • The Death and Life of Marsha P. Johnson (2017)
  • Jim & Andy: The Great Beyond (2017)
  • What Happened, Miss Simone? (2015)
  • Trump: An American Dream (2018)
  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story (2020)
  • Pele (2021)
İyi ki Yapmışım

Netflix'te İzleyebileceğiniz Biyografik Belgeseller

Netflix Türkiye biyografik belgeseller listemize İyi ki Yapmışım ile başlıyoruz. Türk tiyatro ve sinemasının dev ismi Metin Akpınar’ın hayatını ve kariyerini konu alan belgeselde, Metin Akpınar’ın yanı sıra Demet Akbağ, Ferhan Şensoy, Perran Kutman ve daha pek çok ismin röportajları da yer alıyor. Belgeselde röportajlarla birlikte usta sanatçının geçmişten günümüze getirdiklerine, bıraktığı izlere tanık oluyoruz.

Bob Ross: Küçük Mutlu Ağaçların Arasında Gizlenen İhanet ve Hırs

Dünyanın ünlü resim eğitmeni Bob Ross’un hayatına odaklanan bir belgeselle listemize devam ediyoruz. Bob Ross: Küçük Mutlu Ağaçların Arasında Gizlenen İhanet ve Hırs belgeseli, 1983 ve 1994 yılları arasında yayınlanan The Joy of Painting’in yaratıcısı Ross’un hayatı hakkında bilmediklerimizi gözler önüne seriyor.

Team Foxcatcher

Team Foxcatcher belgeseli ile spor dünyasının ses getiren önemli bir olayına tanık oluyoruz. Daha önce yayınlanmamış amatör görüntülerin yer aldığı belgesel, Amerika’da amatör sporların önde gelen destekçisi ve sponsoru olan John du Pont’un düzensiz ve paranoyak davranışlarla birlikte Olimpik şampiyonu Dave Schultz’u öldürmesini konu alıyor.

The Story of Diana

Netflix'te İzleyebileceğiniz Biyografik Belgeseller

Netflix Türkiye’de bir sezon ve iki kısım olarak yayınlanan The Story of Diana, İngiliz kraliyet ailesinin bir üyesi ve Galler Prensesi olan Diana’nın çocukluk döneminden başlayarak çalkantılı evliliği ve ölümüne kadar olan sürece ışık tutuyor. Özellikle evliliğinde yaşadığı sıkıntılar ve aldatmalara odaklanan belgesel, izleyicilere kraliyet ailesinin geleneklerini tüm çıplaklığı ile aktarıyor.

The Death and Life of Marsha P. Johnson

İzlemeniz gereken Netflix biyografik belgeselleri listemizin sonuna yaklaşırken The Death and Life of Marsha P. Johnson ile devam ediyoruz. Belgesel, New York’ta trans kadınlara yönelik şiddet ve onların hakları için mücadele veren aktivist Marsha P. Johnson’un 1992’deki şüpheli ölümünü konu alıyor. Belgeselde Johnson’u ölüme götüren olaylarla birlikte politik hayatını izliyoruz.

Jim & Andy: The Great Beyond

Andy Kaufman’ın gerçek hayat öyküsünün anlatıldığı Man on the Moon filminde Kaufman’a hayat veren Jim Carrey, şimdi de Jim & Andy:The Great Beyond ile karşımıza çıkıyor. 2017 yapımı olan belgeselde Jim Carrey, Andy Kaufman performansı ile yaşamın, kariyerin ve gerçekliğin anlamını sorguluyor.

What Happened, Miss Simone?

Sırada Nina Simone hayranları için bir belgesele yer veriyoruz. Amerikalı efsane şarkıcı ve insan hakları savunucusu, aktivist Nina Simone’un hayat hikâyesini bu belgeselde izliyoruz. Aynı zamanda filmde Simone’un daha önce hiç görmediğiniz konser kayıtlarını, arşiv çekimlerini ve en bilinen şarkılarını izleyecek, dinleyeceksiniz.

Trump: An American Dream

ABD eski başkanı Donald Trump’ın başkan olma yolunda hayatını merak edenlerin ilgisini çekecek bir belgesel olarak listemize giriyor. Belgesel Trump’ın arkadaşları, ortakları, muhalifleri ve ABD başkanı olmak için aştığı engelleri Amerika’ya özgü bir biçimde gözler önüne seriyor.

A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

 

Juan Manuel Fangio 1950’lerin başında Formula 1 yarışlarında beş kez dünya şampiyonu oldu. Koruyucu ekipman ve güvenlik önlemlerinin hakim olmadığı yıllarda Formula 1’in efsanesi olarak adını duyuran Fangio’nun hayatını ve kariyerini, A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story adlı belgeselde izliyoruz.

Pele

Netflix en iyi biyografik belgeseller listemizi Pele filmi ile sonlandırıyoruz. 2021 yapımı olan bu belgeselde efsanevi futbolcu Pele’ye odaklanıyoruz. Brezilya’nın çalkantılı dönemine de ışık tutan belgesel, bir yetenek olarak başlayan futbolcunun tüm dünyada adını kahraman olarak duyurduğu yolculuğunu izleyici ile paylaşıyor.

İlginizi Çekebilir:

Yılmaz Erdoğanlı Kin Filminin Fragmanı Netflix Tarafından Yayınlandı

The Matrix Benzeri Filmler – The Matrix Tarzı En İyi Filmler

En iyi OLED TV? Sony Bravia XR A90J OLED TV inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz