Tesla Tamamen Otonom Sürüş
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Tesla CEO’su Elon MuskTwitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda tamamen otonom sürüş için aylık aboneliklerin 2021 yılının ilk aylarında başlatılacağını duyurdu. Söz konusu abonelik servisinin, kullanıcılara otonom sürüş teknolojisini kısa bir süreliğine deneme fırsatı vereceği ifade edildi.  

Tesla CEO’su Elon Musk, tamamen otonom sürüş için aylık abonelik hizmetinin 2021 yılı başlarında başlatılacağını duyurdu. Şirketin kurucu CEO’su, söz konusu gelişmeyi resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda aktardı. Musk’ın takipçilerinden biri, Twitter’da Elon Musk’ı etiketleyerek tamamen otonom sürüş için aylık aboneliklerin açılıp açılmayacağını sordu ve kiralanan otomobillerde, söz konusu hizmetin satın alınmasının anlamsız hale geldiğine işaret etti. Musk ise kendisine yöneltilen soruya “Kesinlikle. ‘FSD (Tamamen Otonom Sürüş)’ için abonelik hizmetini gelecek yılın başlarında kullanıma sunuyoruz” şeklinde yanıt verdi.  

Yaşanan gelişme sonrası Tesla, abonelik hizmeti için hedef tarihin kapsamını da daraltmış oldu. Kullanıcıların, birkaç ay içerisinde yüksek bir ön maliyet ödemeden otonom sürüş kabiliyetini otomobillerine ekleyebileceği ifade edildi. Diğer yandan; şirketin otonom sürüş teknolojisinin, henüz yarı otonom seviyesinde olduğu da biliniyordu. Elektrikli otomobil devi, daha önce tamamen otonom sürüş için abonelik hizmetinin 2020 yılı sonlarına kadar kullanıma sunulacağını açıklamıştı. Fakat 2020 yılında gerçekleşen gelişmeler, söz konusu hedefin hayata geçirilmesine de engel oldu.  

Tesla, otonom sürüş teknolojisinin aylık abonelik hizmetinde tüm özellikleri deneme fırsatı sunabilir 

Tesla Otonom Sürüş Aylık Abonelik

Öte yandan; tamamen otonom sürüş için Tesla tarafından hayata geçirilecek olan aylık abonelik hizmetinin, kullanıcıların söz konusu teknolojiyi kısa bir süreliğine de olsa deneyimleyebilmesini mümkün kılabileceği tahmin ediliyor. Bu durumun, otonom sürüş teknolojisine geçişte adaptasyonu kolaylaştırabileceği ifade ediliyor. Ayrıca abonelik hizmetinde, satın alma taahhüdü olmadan tüm özellikleri deneme imkanı sunulacağı da düşünülüyor. Sürücülerin, güncel olarak Tesla’nın otonom sürüş özelliğini araçlarına dahil etmek için 10 bin dolarlık bir ödeme yapması gerekiyor. Özellikle kiralama yoluyla kullanılan otomobillerde; söz konusu ücret, oldukça göz korkutucu olabiliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tesla Araçlara Kamera ile Uzaktan Kontrol Özelliği Gelebilir

Çin’de üretilen Teslalar’ın Avrupa’ya ihracatı başladı

Tesla CEO’su Elon Musk, 1000 Km Menzile Sahip Bir Batarya Geliştirdiklerini Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz