Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Nicki Minaj, Instagram’ın beğenileri gizleme kararına sert tepki gösterdi. Ünlü rap yıldızı bu kararın sanatçılara ve influencer’lara zarar vereceğini belirttiği açıklamasında, eğer Instagram beğenileri kaldırırsa uygulamayı artık kullanmayacağını dile getirdi.

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, daha şimdiden olay yaratan yeni ‘beğeni gizleme’ özelliğini önümüzdeki aylarda tüm dünyaya açmayı planlıyor. Ancak özellikle influencer’lar ve sanatçılar bu konuda hayli tepkili. Önümüzdeki hafta ABD kullanıcıları için beğeni sayısını gizlemeyi planlayan Instagram’a tepkiler gün geçtikçe büyüyor.

Nicki Minaj da Instagram’ın yeni ‘beğeni gizleme’ özelliğine karşı, eğer beğeniler gizlenirse Instagram uygulamasını kullanmayı bırakacağını açıkladı.

Konuyla alakalı Nicki Minaj’ın açıklaması ise şu yönde: “Bu haftadan sonra Instagram’da paylaşım yapmayacağım, çünkü beğenileri kaldırıyorlar” diyen Minaj, bu adımın büyük müzik şirketleri ile çalışmayan bağımsız sanatçılara ve influencer’lara büyük bir zarar vereceğini savundu.

Nicki Minaj’ın tweeti ise şu şekilde:

Şu an için deneme testinde olan ‘beğeni gizleme’ özelliği geçtiğimiz aylarda Kanada’da da faaliyete geçmişti. O zamandan bu yana Avustralya, Brezilya, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere altı ülkeye daha genişletilen test, gelecek hafta ABD kullanıcı tabanının sadece küçük bir kısmında aktif hale getirilecek.

Instagram’ın beğeni özelliğini gizlemedeki sebebi ise şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre kullanıcıların beğeni sayısına değil de içeriğe dikkat etmeleri ve asıl amacın paylaşılan fotoğraf ve videolara odaklanmak olduğu yönünde.

Deneme sürecinde olan yeniliğin ilerleyen aylarda tüm dünyaya yayılması bekleniyor.