Japonya merkezli video oyunu devi Nintendo, 2006 yılında piyasaya sürdüğü “Wii” oyun konsolunun onarımını bırakacağını duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Mart sonu itibariyle hasar görmüş veya arızalı “Wii” cihazların onarımı marka tarafından yapılmayacak. 

Video oyunu ve elektronik şirketi Nintendo, 2006 yılında piyasaya sürdüğü “Wii” oyun konsoluyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, şirket artık hasar görmüş veya arızalı “Wii” cihazların onarımını yapmayı bırakacak. Marka, 31 Mart itibariyle müşteriler tarafından gönderilen yeni konsolları kabul etmiyor olacak.  

Konuyla ilgili kısa bir duyuru yayınlayan oyun devi, güncel olarak uygulanan onarım programı için gerekli olan yedek parçaların temin edilmesinin git gide daha da zorlaştığını ifade etti. Marka, bu sebeple 15 yılın ardından sorunlu cihazlar için verilen onarım hizmetini durdurduğunu bildirdi.

2006 yılında piyasaya sürülen konsol, oyunların oynanmasına yardımcı olan kumandası “Wii Remote” ile video oyunu dünyasında büyük ses getirmiştiPiyasaya sürülüşünün ardından cihaz, 7 yıl içerisinde tüm dünyada 101 milyonluk bir satış rakamına ulaşmıştı. Sonrasında marka tarafından kullanıcı beğenisine sunulan “Wii U” ve “Switch” konsollarının ardından Wii, popülaritesini kaybetmiş olsa da Nintendo’nun piyasa yolculuğundan önemli bir yer edinmeyi başarmıştı.  

Marka tarafından yapılan açıklamanın halihazırda satışta olan “Wii” oyun konsollarına gösterilen talebi önemli oranda azaltacağı düşünülüyor. 

Son 10 yılın en iyi 10 oyunu