Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

NBA’in efsane ismi, Micheal Jordan’la birlikte tarihin en iyi sporcusu olarak anılan Kobe Bryant, Kaliforniya’da geçirdiği vahim bir helikopter kazası sonucunda hayatını kaybetti. Kaliforniya’da gerçekleşen helikopter kazasında efsanevi ismin 13 yaşındaki kızı Gianna Bryant’ın da yaşamını yitirdiği belirtildi. Kaza haberi dünyanın her yerinde şok etkisi yarattı. Los Angeles Polis Departmanı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda kurtulanın olmadığı kazada helikopterde 9 kişinin bulunduğunu açıkladı.

NBA tarihinin en önemli isimlerinden Black Mamba lakaplı Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant ve kızının ölüm haberi herkesi derinden etkiledi. Kobe Bryant’la birlikte helikopterde bulunan diğer 8 kişinin de hayatını kaybettiği öğrenilen sarsıcı olayda efsanevi sporcunun eşi Vanessa Bryant’ın ölenler arasında olmadığı bilgisi paylaşıldı.

Kariyeri boyunca sayısız başarı ve rekora imza atan, Los Angeles Lakers ile 5 NBA şampiyonluğu elde eden, 18 kez all-star seçilen 2008’de normal sezonun, 2009 ve 2010’da ise final serisinin en değerli oyuncusu (MVP) ödülünü alan, ABD Milli Takımı formasıyla 2008 ve 2012 Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan Kobe Bryant’ın ölümü, spor dünyasını yasa boğdu.

Bir döneme basketbolu sevdiren Kobe Bryant’ın yıkıcı ölüm haberi sosyal medyada da şok etkisi yarattı. Dünyanın her yerinden gelen paylaşımlar gece boyu sürmeye devam etti.

The Simpsons Kobe Bryant’ın helikopter kazasını daha önce göstermiş

The Simpsons Serisi’nin Kobe Bryant’ın helikopter kazasıyla ilgili bölümü ise sosyal medyada gece boyu en çok konuşulan şeylerden biri oldu.

17 Aralık 1989’dan beri yayın hayatına devam eden Amerikan animasyon serisi The Simpsons’ın geleceği yine tahmin etmesi gündemde şaşırtıcı bir etki yarattı. Serinin, efsane basketbolcu Kobe Bryant’ın helikopter kazasına 2017’de yayınlanan bir bölümünde yer vermesi ağızları açık bıraktı.

11 Eylül saldırılarını ve Trump’ın başkanlığını da bilmişti

Amerika’da yaşanan ve dünyayı sarsan 11 Eylül saldırılarıyla birlikte, ebola virüsü, Trump’ın başkanlığı gibi birçok kehanette bulunan animasyon dizi şimdi de ise; Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünyaya hızla yayılmaya devam eden Corona virüsünün yanı sıra dünyaca ünlü sporcu Kobe Bryant’ın helikopter kazasına yer verilmiş olması büyük şaşkınlığa neden oldu.

Kehanette bulunan dizide yaşanacak olaylar komedi unsuru şeklinde diziye yerleştiriliyor. Bütün bu gizemin neye dayandığı konusunda ise kimsenin bir fikri yok. Ancak 2000’li yıllarda yaşanan büyük dünya olaylarını gösteren dizi insanlarda büyük korku yaratıyor.

NBA 2K20, Kobe Bryant’a veda etti