obilet-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Bilet satışı denince akla gelen ilk platformlardan biri olan Obilet, pandeminin etkisinde geçen 2021 yılında 16 milyon bilet sattı. Ayrıca şirket, yıl boyunca %200 büyüme gerçekleştirdi.

Obilet, otobüs, uçak ve feribot bileti satmak için aracı bir platform olarak hizmetlerine devam ediyor. Platform sayesinde kullanıcılar, birçok marka ve seçenek arasından kendisi için en ideal olanı seçebiliyor. 2012 yılında kurulan platform, 2017 yılından bu yana uçak bileti de satıyor.

Bunların yanında Obilet, 2021 yılında 16 milyonun üzerinde bilet satışı gerçekleştirdi. Yıl boyunca %200 büyüme gerçekleştiren şirket, gelecek sene 30 milyon bilet satışı hedefliyor.

obilet-yigit-gurocak-teknosafari

Şirketin 2021 yılındaki faaliyetlerini değerlendiren Obilet Kurucu Ortağı ve CEO’su Yiğit Gürocak, konu hakkında ‘‘Dünya genelinde online seyahat sektörü içinde pandemi dönemini en az olumsuz etki ile atlatan firmalardan biri olduk. Bu yıl özellikle sektörümüz açısından da çok önemli olan bir satın almayı gerçekleştirdik. Biletall.com’u satın almamızla birlikte hem sektörün daha hızlı gelişmini, hem de vatandaşlarımızın aradıkları seyahat biletine çok daha kolay ulaşabilmesini sağladık. Obilet’in Biletall’ı bünyesine katmasıyla birlikte kullanıcılarımızın farklı alternatifleri karşılaştırarak kendileri için uygun olanı, daha geniş seçenek yelpazesi içinden seçebilmesine imkan sağlamış olduk. Böylelikle 2021 yılında toplam 16 milyon bilet satışına ulaşarak yüzde 200 oranında büyüme gerçekleştirdik. Mobil uygulamalarımız da şehirlerarası-uluslararası seyahat kategorisinde Türkiye’de 1. sıradaki yerini korudu.’’ şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, rekor seviyede gelir elde etmeyi başardı

Amazon, Fallout dizisi hakkında yeni bilgiler paylaşıldı 

Clubhouse, yakında tarayıcı üzerinden erişilebilecek

PayPal, kendine ait kripto para çıkarıyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz