odeal-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Türk girişim Ödeal Cepte POS, hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde de istikrarlı büyümesine devam eden şirket, 3 haneli sayılar ile büyüme gösterdi.

Ödeal Cepte POS ve Ödeal API ile büyük bir müşteri kitlesine sahip olan ödeme şirketi Ödeal, 2021 üçüncü çeyreğinde işlemci hacminde %112, işlem adedinde %327 ve üye iş yeri sayısında %33 artış gösterdi. 81 ilde ve 64 sektörde hizmet veren Ödeal’a üye işyeri sayısı ise 65 bini geçti.

Yılın ikinci çeyreğinde gösterdiği başarıyı üçüncü çeyrekte de devam ettiren Ödeal, işlem adedinde yüzde 327 artışla üç haneli büyüme oranı yakaladı. Bu çeyrekte, geçen yılın aynı dönemine göre işlem hacmini de artıran şirket, çoğunluk ile şahıs şirketleri (yüzde 65) kullanıyor. Bu şirketleri, bireysel kullanıcılar (yüzde 19) ve limited şirketler (yüzde 15) takip ediyor. İstatistikler incelendiğinde kullanıcıların yüzde 70 gibi bir çoğunluğu 26-45 yaş aralığında görülüyor.

odeal-isyerim-teknosafari

Ödeal hizmetlerini en fazla kullanan sektörlere bakıldığında, yeme içme sektörü görülüyor. Lokanta, restoran, kafe ve pastanelerin en fazla işlem yapan sektörlerin başında geldiği görülüyor. Bunu bilgisayar, bilişim ve web hizmeti verenler ile giyim, tekstil ve tuhafiyeciler takip ediyor. En fazla işlem yapılan il İstanbul iken, bunu sırayla İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya takip ediyor.

Ödeme verilerine bakıldığında en fazla işlem, Perşembe günleri 16:00 – 19:00 aralığında gerçekleştiriliyor. Pazar günleri ise, alış verişin en düşük olduğu gün olarak görülüyor.

Ödeal Kurucu Genel Müdürü Fevzi Güngör, konu hakkında “2014 yılında başlayan yolculuğumuz yeni teknoloji ve hizmetlerimizle gelişiyor, 2020 ve 2021 yılında, ülkemiz ve dünyanın içerisinde olduğu zorlu pandemi koşullarına rağmen büyümemizi sürdürdük. Yılı büyük bir başarıyla kapatacağımıza inanıyor, önümüzdeki dönemde kullanıcılarımızın hayatlarını daha da kolaylaştıracak teknolojilerimizle yeni büyüme rekorları kıracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Asus Yeni Akıllı Soğutma Sistemini Tanıttı: Rog Intelligent Cooling

PUBG: Battlegrounds 15.1 Güncelleme Notları Yayınlandı

Amazon, Mass Effect Serisinin Dizisini Yapmak İstiyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz