Asus markasının oyuncular için özel tasarlanan Rog serisi, yeni akıllı soğutma sistemi Rog Intelligent Cooling ile buluşuyor. Sıvı metal termal bileşen ile işlemci üzerinde 10 dereceye kadar ısı düşüşü sağlanırken, bilgisayarın ısınma problemi de ortadan kalkıyor.

Asus, oyuncular için yeni akıllı soğutma sistemini duyurdu. Rog Intelligent Cooling olarak isimlendirilen teknoloji, işlemci üzerinde 10 dereceye kadar ısı düşüşü sağlıyor. Bununla birlikte sistem içindeki 0 dB teknolojisiyle oyun boyunca sessiz bir deneyim sağlanıyor.

Popüler bilgisayar üreticisi Asus, oyun dizüstü bilgisayarların en büyük zorluklarından biri olan ısınma problemini ortadan kaldırmak için çalışıyor. Akıllı soğutma sistemi olarak adlandırılan yeni teknoloji, oyuncular için özel tasarlandı. Asus Rog serisinin Strix, Scar ve Zephyrus modellerinde yer alan sistem, 10 dereceye kadar ısı düşüşü sağlayabiliyor. Düşük sıcaklık sayesinde daha verimli bir oyun deneyimi sunulurken, cihazın kullanım ömrü de uzuyor.

asus-akilli-sogutma-teknosafari

Akıllı soğutma sistemi, hava akışını yüzde 32’ye kadar artırabilen Arc Flow Fans sistemine sahip. Bu sayede bilgisayar içerisindeki hava akışı artarken, bilgisayarda toz birikmesinin önüne geçilen anti toz tünelleri de yer alıyor. 6 adet ısı borusu ile sağlanan ekstra soğutma, mevcut ısıyı daha hızlı dağıtmaya yardımcı olurken, cihazın kullanım ömrünü de uzatıyor.

Sistemin sahip olduğu 0.1 mm inceliğindeki paneller, ısı dağılımını mevcut sistemlere göre %13 daha da artırıyor. Bu da %7 daha az hava direnci, yüzde 69’a kadar daha hızlı termal iletkenlik anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir:

PUBG: Battlegrounds 15.1 Güncelleme Notları Yayınlandı

Amazon, Mass Effect Serisinin Dizisini Yapmak İstiyor

Mcdodo Fiyat Performans Kablosuz Kulaklık Modeli Tanıtıldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz