LG Sesli Komut ile Açılan Buzdolabı

Güney Koreli teknoloji devi LG, koronavirüs önlemleri nedeniyle bu yıl online olarak gerçekleştirilecek ‘CES 2021’ etkinliğinde sesli komut ile açılan bir buzdolabı modeli tanıtmaya hazırlanıyor. ‘InstaView’ adı verilen serideki modellerin, ‘UVnano’ teknolojisi sayesinde buzdolabında gelişmiş bir hijyen seviyesi de sunacağı ifade ediliyor.  

Güney Koreli teknoloji devi LGkoronavirüs önlemleri nedeniyle bu yıl online olarak gerçekleştirilecek ‘CES 2021’ etkinliğinde sesli komut ile açılan bir buzdolabı modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Ses tanıma özelliğine sahip olan serinin, ‘InstaView’ olarak adlandırıldığı ifade ediliyor. Serideki modellerin, ‘Door-in-Door‘ ve ‘UVnano’ teknolojisi gibi birçok özelliği bünyesinde barındıracağı belirtiliyor. Yeni ‘InstaView’ serisinin, LG’nin ‘CES 2021’ kapsamında 11 Ocak tarihinde açacağı sanal stantta görücüye çıkarılacağı dile getiriliyor. Serinin, Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.  

Aktarılan detaylara göre; LG ‘InstaView’ buzdolabı serisi, daha büyük bir panel ile geliyor. ‘InstaView’ buzdolapları üzerindeki şeffaf panele iki kez tıklandığında, buzdolabının içi aydınlanıyor. Daha gelişmiş özelliklere ve tasarıma sahip olan 2021 modelinde ise ‘InstaView’ penceresinin, önceki modellere göre yüzde 23 daha büyük olduğu ifade ediliyor. Böylelikle kullanıcılar, buzdolabının içerisinde ne olduğunu çok daha rahat bir biçimde görebiliyor. Serideki ‘Door-in-Door’ özelliği ise sık kullanılan ürünlerin el altında tutulabilmesi için ayrı bir alan açılmasına olanak tanıyor. Bu sayede, buzdolabındaki soğuk hava kaybı minimuma indirilebiliyor. 

LG ‘InstaView’ buzdolabı serisi, bu sene dahili su ısıtıcısında ‘UVnano’ teknolojisi ile geliyor

LG InstaView Buzdolabı

Ayrıca LG ‘InstaView’ buzdolabı serisi, bu sene dahili su ısıtıcısında ‘UVnano’ teknolojisi ile geliyor. Söz konusu teknoloji, buzdolabı modellerinde gelişmiş hijyen sağlamayı hedefliyor. Bununla birlikte; ‘UVnano’ teknolojisi ile LG’nin, hijyenik ve mikroplardan arınmış bir su kaynağı yaratmak için ışığın gücünden yararlandığı ifade ediliyor. Paylaşılan bilgilere göre; ‘UVnano’ teknolojisi, su kaynağındaki bakterileri yüzde 99.9’a kadar temizliyor ve saatte bir çalışıyor. Serinin ses tanıma özelliği ise kullanıcı sesini tanıyarak cihaza dokunulmadan kapağın açılmasını mümkün kılıyor. İnteraktif ses teknolojisi ile ayrıca, buzdolabına günlük plan da sorulabiliyor ve buz veya su sebillerinin durumu kontrol edilebiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

LG, 2021 Yılında ‘Mini LED’ Teknolojili ‘QNED TV’ Serisini Tanıtacak 

LG, “T” Tasarım Şeklini Alan Wing ’i Türkiye ’de Satışa Sunacak

LG, ‘ProBeam’ Projektör Modellerini Tanıttı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz