Redmi Note 9s

Xiaomi’nin, alt markası olarak hayatına devam eden Redmi, yeni orta segment cep telefonunu tanıttı. Yeni tanıtılan Redmi Note 9s, teknik özellikleri ve özellikle dörtlü kamera sistemi ile dikkat çekiyor.

Orta segment cep telefonlarının yükselişi devam ediyor. Markaların önem verdiği pazarlardan biri haline gelen, orta segment cep telefonu pazarının önemli isimlerinden olan Redmi, yeni telefonunu tanıttı. Redmi Note 9s ismini taşıyacak olan model, kamera ve tasarımı ile fazlasıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda son derece iddialı bir performansa da sahip.  

Redmi Note 9s teknik özellikler 

Redmi Note 9s teknik özellikler 

Redmi’nin yeni cep telefonunun en dikkat çeken özelliklerinin başında, arka tarafında bulunan dörtlü kamera sistemi geliyor. Arka tarafında duran kameralar arasında ana kameramızın büyüklüğü 48 MP. Aynı zamanda ana kameramızın f değeri 1.79, yani Note 9s’in oldukça başarılı düşük ışık fotoğrafları çekmesini bekleyebiliriz. Arka tarafında ana kameramıza 8 MP’lik, 119 derece görüş açısına sahip bir geniş açı kamerası, 5 MP’lik ultra yakın çekimlerde kullanacağımız macro kamera ve 2 MP’lik alan derinliği sensörü eşlik ediyor. Telefonun arka tarafında, tam ortada konumlandırılan kameralar, cep telefonuna güzel bir görünüm kazandırmış durumda. Redmi Note 9s’in ön kamerası ise 16 MP büyüklüğünde. 

Yeni model 6.67 inçlik Full HD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Ayrıca bu ekran Gorilla Glass 5 ile korunmakta. 20:9 formatında karşımıza çıkan ekran, 3D cam teknolojisini kullanmakta 

Redmi Note 9s, işlemci noktasında, Snapdragon 720G işlemcisini kullanıyor. Orta, üst segment bir cihaz için son derece yeterli olan bu işlemci toplam 8 çekirdekten oluşuyor. 8 nm teknolojisi ile üretilmiş olan bu çekirdeklerden 2 tanesi 2.3 GHz frekans hızına çıkabiliyor, diğer 6 çekirdeğimiz ise 1.8 GHz frekans hızına çıkabiliyor. Bu işlemciye 6 GB’lık bir bellek ve 64 GB’lık bir depolama alanı eşlik ediyor. Ayrıca Redmi Note 9s’in 128 GB’lık depolama alan seçeneği de bulunmakta. Bu donanım özellikleri ile Redmi Note 9s, tüm günlük işlerimizin altından kalkabileceği gibi aynı zamanda, bizlere sorun çıkartmadan oyunlar oynatabilir.  

Note 9s’in tüm bu teknik özelliklerini 5020 mAh’lik bir batarya beslemekte. Ek olarak, Type-C bağlantı noktası ile de 18W hızlı şarj özelliğine sahip. Bu büyük pili ile birlikte telefon, 206 gramlık bir ağırlığa ve 8.8 mm’lik bir kalınlığa sahip.  

Redmi Note 9s fiyatı 

Orta segment bir cep telefonu olan Note 9s, işlemci ve kamera anlamında iddialı bir cep telefonu. Note 9s’in 64 GB’lık depolama alanına sahip olan versiyonunun resmi satış fiyatı 180 dolar. 128 GB’lık depolama alan seçeneğinin olduğu versiyonun resmi satış fiyatı ise 200 dolar olarak belirlendi.  

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

NVIDIA, Half-life: yeni sürücü güncellemesi yayınlandı