Nokia akıllı televizyon
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Yeni akıllı telefon modellerini tanıtan Nokia, şimdi de yeni akıllı televizyon modelini tanıttı. Nokia ‘nın akıllı televizyon modeli, Nokia Smart TV 43 ismini taşıyor ve JBL ses sistemini kullanması ile öne çıkmayı başarıyor.  

HMD Global tarafından satın alındıktan sonra tekrardan cep telefonu pazarına dönmeye çalışan Nokia, akıllı televizyon modeli Nokia Smart TV 43 ‘ü tanıttı. Birkaç gün önce, yeni 5G bağlantısına sahip 8.3 modelinin ve 3 yeni modelinin daha tanıtımını gerçekleştiren Nokia, mobil pazara geri dönmeyi amaçladığı gibi, başka pazarlarda da kendini göstermek istiyor. Daha önce de Flipkart şirketi ile anlaşarak 53 inçlik başka bir televizyon modeli tanıtmıştı. Yeni tanıtılan Nokia akıllı televizyon modeli, JBL ses sistemine sahip olmasıyla fazlasıyla dikkat çekiyor.  

Nokia Smart TV 43 özellikler 

Nokia Smart TV 43 özellikler 

Nokia’nın yeni tanıtmış olduğu akıllı televizyon modeli, isminden de anlaşılabileceği gibi 43 inçlik, yani 109 santimetrelik bir ekrana sahip. Aynı zamanda bu ekran 4K çözünürlüğünde.  

Oldukça ince kenar çerçevelerine sahip olan modelin alt çerçevesi biraz daha kalın. Çünkü alt kalın çerçevesinde JBL ile ortak geliştirilmiş olan hoparlörler bulunmakta. Ses noktasında iddialı olan bu akıllı televizyon modeli, Dolby Audio ve DTS Surround Sound özelliklerini de destekliyor. Bu gelişmiş ses özellikleri ile birlikte, 7.1 ses kanalı desteğine sahip oluyor. Aynı zamanda JBL hoparlörü ile yüksek ve kaliteli ses vermeye amaçlıyor.  

Akıllı bir televizyon olarak tanıtılan model aynı zamanda Google Asistan ve Chromecast özelliklerini de desteklemekte. Google Asistan ile, sesli bir yapay zeka asistana kavuşan televizyonu kontrol etmek çok daha kolay oluyor. Chromecast özelliği sayesinde de, akıllı cep telefonlarımız ile televizyonumuzu rahatlıkla kontrol edebiliyoruz ve rahatlıkla görüntü aktarımı gerçekleştirebiliyoruz.  

Farklı özellikleri, ekranı ve JBL hoparlörleri ile dikkatleri fazlasıyla üzerine çeken Nokia Smart TV 43 için açıklanan resmi bir satış tarihi ya da fiyatı bulunmamakta. Ayrıca Nokia’nın yeni televizyonları için nasıl bir pazar düşüncesi bulunduğu da bilinmiyor. 

Orta segment, Redmi Note 9s tanıtıldı 

Fatih Terim koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz