Vivo Y50
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Orta segment cep telefonlarının yükselişe geçtiği bu günlerde, yeni bir orta segment cep telefonu olan Vivo Y50 ‘nin teknik özellikleri Google Play Console’da ortaya çıktı. 

Yüksek işlem gücüne, üst seviye kamera özelliklerine sahip olan amiral gemisi cep telefonları tanıtılırken bir yandan da, amiral gemileri ile yarışabilecek düzeyde orta segment cep telefonları tanıtılıyor. Her geçen gün büyüyen orta segment pazarına, markalar devamlı olarak yeni modeller çıkartıyor. Sundukları makul becerilerin yanında, amiral gemilerine göre çok daha uygun fiyatları sayesinde, orta segment cep telefonları son birkaç yılın en gözde cep telefonları haline gelmiş durumda. Çin merkezli teknoloji firması Vivo’nun yeni orta segment cep telefonu Vivo Y50 ‘in teknik özellikleri, Google Play Console’da görüntülendi. Google Play Console, uygulama geliştiricilerin kullandığı, geliştirici hesabıdır. 

Vivo Y50 teknik özellikler 

Vivo Y50 teknik özellikler 

Google Play Console üzerinden ortaya çıkan bilgilere göre cep telefonunda Full HD+ çözünürlüğe sahip bir ekran olacak. Yani 1080×2340 piksellik bir erkan bizi karşılayacak. Sızdırılan bilgilere göre bu ekranın boyutu 6.4 inç olacak ve IPS teknolojisini kullanacak.   

Ayrıca sızdırılan bilgilere göre Vivo Y5, Android 10 işletim sistemine sahip olacak. Ara yüz olarak ise FunTouch OS isimli ara yüzü kullanacak. 

Vivo Y50 hakkında sızdırılan başka bilgilere göre cep telefonu işlemci olarak Snapdragon 665 işlemcisini kullanacak. Bu işlemci 11 nm teknolojisi ile üretilmiş toplam 8 çekirdekli bir işlemci. Orta segment cep telefonlarında görmeye alıştığımız bu işlemci, fiyat performans anlamında başarılı bir işlemci. İşlemcinin içerisinde bulunan dört çekirdek 2.0 GHz hızında çalışırken geriye kalan dört çekirdek ise 1.8 GHz hızında çalışıyor. Bu işlemciye ek olarak cep telefonunun 6 GB belleğe sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca telefonun 8 GB bellek seçeneği de olacak. Bu donanım özellikleri ile birlikte Vivo Y50, bize hem oyun oynatabilecek hem de günlük işlerimizi kolaylıkla halletmemize yarayacak bir telefon olacak. Depolama alanı noktasında ise telefonda 64 GB ve 128 GB seçenekleri olacak 

Sızdırılan diğer bilgilere göre, cep telefonunun arkasında 3 kameralı bir yapı olacak. Telefonun arka tarafında yer alacak kameraların değerleri 16 MP, 8 MP ve 2 MP olarak biliniyor. Ön kameranın ise 16 MP olacağı düşünülüyor. Bu kameraların neler yapabileceği hakkında detaylı bir bilgi bulunmuyor. 

Batarya olarak ise cep telefonunun, 5000 mAh’lik bir bataryası olacak. Ama nasıl bir şarj teknolojisine sahip olacağı bilinmiyor.  

Ayrıca tüm bu sızdırılan bilgiler arasında bulunmayan bilgilerden biri de tanıtım tarihi. Çin merkezli teknoloji firmasının, yeni cep telefonunu ne zaman tanıtacağı bilinmiyor.  

Tuvalette Oynanabilecek 5 Mobil Oyun

İlgili Haberler:

Yeni iPhone SE modelinin piyasaya çıkış tarihi çok yakın…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz